Партію "Альтернатива для Німеччини" визнали у ФРН екстремістською

Федеральне відомство з охорони Конституції Німеччини віднесло партію "Альтернатива для Німеччини" до правоекстремістських на федеральному рівні.

Лідерка АдН Аліс Вайдель спілкується по відеозвʼязку з Ілоном Маском під час виборчої кампанії AfD у Галле, Німеччина, 25 січня 2025 року. REUTERS/Karina Hessland
Лідерка АдН Аліс Вайдель спілкується по відеозвʼязку з Ілоном Маском під час виборчої кампанії AfD у Галле, Німеччина, 25 січня 2025 року. REUTERS/Karina Hessland

Про це відомство повідомило на своєму сайті, передає DW.

Своє рішення відомство обґрунтувало "екстремістським характером партії в цілому, яка нехтує людською гідністю".

Зазначається, що відповідну оцінку відомство зробило "після інтенсивної та всебічної експертної перевірки".

Цей статус має полегшити владі використання таємних методів моніторингу АдН, наприклад, шляхом вербування конфіденційних інформаторів та перехоплення комунікацій, зазначає Reuters.

Як пояснила німецька спецслужба, "підозри в тому, що партія має на меті переслідувати цілі, спрямовані проти вільного демократичного порядку, підтвердилися і, по суті, багато в чому перетворилися на впевненість".

"Панівне в партії розуміння народу за етнічною та родовою ознакою несумісне з основним вільним демократичним порядком", — заявили у відомстві.

За оцінкою Федерального відомства з охорони Конституції, мета АдН — виключити певні групи населення з рівної участі в житті суспільства.

Зокрема, АдН вважає громадян Німеччини — вихідців із країн, де переважає мусульманське населення, "нерівноправними представниками німецького народу за етнічним визначенням", вказує спецслужба.

Міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер наголосила, що АдН проводить кампанію проти вільного демократичного порядку. "Альтернатива для Німеччини" представляє етнічну концепцію, яка дискримінує цілі групи населення та ставиться до громадян з історією міграції як до німців другого сорту", — йдеться у заяві Фезер.

Нагадаємо, на парламентських виборах 2025 року у Німеччині АдН здобула 19,5% голосів — удвічі більше, ніж на попередніх виборах.

Читайте також: Найбільш популярною партією в Німеччині стала ультраправа "Альтернатива для Німеччини", — опитування

АДН екстремізм німеччина ультраправі

Знак гривні
Знак гривні