ЗСУ адаптувалися й застосовують по східній лінії фронту успішну стратегію. Але чи надовго? — WSJ
Російський весняний наступ уже почався і зараз активно розгортається. З приходом теплої погоди ґрунт твердне, а листя на деревах знижує ефективність українських безпілотників.

Про це пише The Wall Street Journal.
Кадри одного з недавніх російських штурмів, зняті безпілотниками 14-ї бригади Національної гвардії України, демонструють, як російська армія намагається повернути втрачений темп, який українські війська стримують від початку року.
Читайте також: Бригада "Червона Калина" дала потужну відсіч великому штурму росіян. Результати вражають (ВІДЕО)
Бригада повідомила, що зупинила наступ 17 квітня поблизу Покровська, знищивши десятки мотоциклів та броньованої техніки. Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський повідомив 9 квітня, що кількість російських штурмових операцій подвоїлася за попередній тиждень.
Видання зазначає, що новий наступ РФ відбувається на тлі зростаючого тиску з боку президента США Дональда Трампа на обидві сторони конфлікту з метою укладення перемир'я. Він також дав зрозуміти, що США можуть припинити підтримку України, якщо домовленостей не буде досягнуто.
Кремль у понеділок оголосив короткочасне перемир’я на кілька днів на початку травня, але українські посадовці заявили, що це — пропагандистський хід, який навряд чи виявиться ефективним, як і попередні односторонні "перемир’я", оголошені Росією.
За словами українських військових у районі бойових дій та OSINT-аналітиків, навесні Силам оборони вдалося стабілізувати лінію фронту на сході України. Якщо минулої осені Росія захоплювала сотні квадратних кілометрів на місяць, то в перші два тижні квітня — менш як 60 км², за даними Інституту вивчення війни (ISW). Це найповільніший темп просування з початку наступу минулого літа. Тим часом Україна змогла повернути частину втраченої восени території.
"Залишається питання: чи зможе Україна утримувати фронт влітку, коли бої традиційно посилюються? Росія намагається представити свої майбутні успіхи як неминучі, натякаючи, що США варто схилити Київ до капітуляції", — йдеться у матеріалі.
Аналітики та українські військові зазначають, що весняний наступ поки що приніс Росії великі втрати та незначні територіальні надбання. Однак із потеплінням умови для України ускладнюються.
"Ми не очікуємо, що нинішня стабілізація триватиме довго, — сказав 37-річний український оборонець, який воює з грудня в районі Покровська. "Ми призупинили динаміку ворога, але ми знаємо, що він перегруповується і готується до наступної фази наступу", — додав він.
Українські військові та аналітики пояснюють уповільнення темпів російського наступу кількома факторами. Російські сили виснажені. Деякі російські підрозділи, що брали участь у штурмі Покровська — головної мети Москви в останні місяці — воюють безперервно вже понад два роки. "Єдиний спосіб вийти звідти — це померти", — каже аналітик ISW Джордж Баррос про деякі російські підрозділи, що воюють в районі Покровська.
Відмова від паузи в бойових діях призвела до погіршення матеріально-технічного стану російської армії. Техніка і постачання зношені, нові поповнення — погано навчені і слабо інтегровані в підрозділи, що знижує їхню боєздатність.
Читайте також: Унікальна операція: як оператори дронів визволили українських воїнів з полону (ВІДЕО)
До того ж українська армія адаптувалася. Тепер дрони — це перша лінія оборони. Розвідувальні дрони з тепловізорами шукають рух ворога, а ударні — знищують наступаючі сили ще до того, як вони досягають українських позицій. Це дає змогу обороняти великі ділянки фронту з набагато меншою кількістю солдатів.
"Завдяки цій інновації Україна утримує величезні ділянки фронту з разюче малою кількістю людей", — каже Баррос.
Таку стратегію Україна тепер використовує по всій східній лінії фронту.

Дрони попереду
На північному сході України росіяни намагаються форсувати річку Оскіл, щоб знову атакувати місто Куп'янськ. У березні близько 500 російських солдатів переправилися через річку, але Україна відправила 15-ту оперативну бригаду для контратаки.
Спочатку піхота прочісувала місцевість біля села Кіндрашівка (4 км від річки), але потім основну роботу почали виконувати дрони. За словами командира батальйону 15-ї бригади з позивним "Корсар", зараз дрони відповідальні за близько 85% втрат противника в цьому районі.
Однак, зазначає WSJ, утримувати лінію оборони одними дронами стане дедалі важче. На деревах знову з'являється листя, і вже за місяць воно закриватиме видимість для безпілотників. На північному сході, де рослинність густіша, ніж на півдні, це дасть росіянам більше укриттів.
До того ж закінчується "сезон бездоріжжя", який ускладнює пересування техніки. Це може пояснювати відновлення Росією механізованих атак.
"Вони не досягли значного прогресу і зазнали величезних втрат", — каже військовий аналітик Франц-Штефан Гаді про останні російські атаки. — Це насправді завдяки українській системі оборони". Проте він вважає, що найближчими місяцями українська система опиниться під зростаючим тиском.
Читайте також: Точки сили ЗСУ. Попри проблеми, армія вкотре виявляється сильнішою, ніж її оцінюють зовнішні спостерігачі і власний тил
Зараз боєприпасів у Сил оборони України достатньо, але запаси скорочуються. Найближчими місяцями, за його прогнозами, Україна може залишитися без американських артилерійських поставок, якщо Конгрес не схвалить новий пакет допомоги. Європа, за його словами, не здатна повною мірою компенсувати цей дефіцит.
Як тільки це станеться, ЗСУ доведеться зменшити інтенсивність вогню, прогнозує аналітик, що ускладнить утримання лінії фронту з такою малою кількістю людей, навіть за умови збільшення виробництва безпілотників.
"Я не очікую якихось драматичних змін або краху лінії фронту... але загалом тенденції не надто позитивні для України, — каже Гаді. — У певний момент безпілотники не зможуть компенсувати нестачу піхоти".