Вчені виявили «новий колір», якого ніхто раніше не бачив?

Команда вчених стверджує, що виявила новий колір, якого не бачила жодна людина.

Колір, який називається оло, неможливо побачити неозброєним оком без допомоги стимуляції. Фото: Getty Images
Колір, який називається оло, неможливо побачити неозброєним оком без допомоги стимуляції. Фото: Getty Images

Про це пише BBC.

Дослідження стало результатом експерименту, під час якого американські вчені спрямовували лазерні імпульси в очі учасників.

Шляхом стимуляції певних клітин сітківки, учасники експерименту повідомили, що побачили синьо-зелений відтінок, який науковці назвали "оло".

Водночас деякі експерти зазначають, що існування нового кольору є "дискусійним питанням".

Результати дослідження були опубліковані в журналі Science Advances, і один із його авторів, професор Рен Нг з Каліфорнійського університету, назвав відкриття "вражаючим".

Він та його колеги вважають, що отримані результати можуть сприяти подальшому дослідженню дальтонізму. Професор Нг розповів, що оло був "більш насиченим, ніж будь-який колір, який ви можете побачити в реальному світі".

Під час експерименту дослідники спрямовували лазерний промінь у зіницю одного ока кожного учасника. У дослідженні брали участь п'ятеро учасників — четверо чоловіків і одна жінка, які мали нормальний колірний зір. Троє з них, в тому числі професор Нг, були співавторами наукової роботи.

Згідно з дослідженням, учасники дивилися в пристрій під назвою Oz, який складається з дзеркал, лазерів та оптичних пристроїв. Обладнання було розроблено раніше деякими з дослідників, які брали участь у дослідженні — групою вчених з Каліфорнійського університету в Берклі та Університету Вашингтона, і згодом адаптоване для цього експерименту.

Зазначається, що колір "оло" не можна побачити неозброєним оком у реальному світі без спеціальної стимуляції.

Щоб підтвердити спостережуваний колір під час експерименту, кожен учасник налаштовував колірний диск доти, доки відтінок не збігався з "оло".

Деякі експерти вважають, що новий сприйнятий колір — це "питання інтерпретації". Втім, професор Нг, співавтор дослідження, визнав, що хоча "оло" і "дійсно дуже складно побачити" з технічного боку, команда продовжує вивчати результати, щоб зрозуміти, що це може означати для людей із дальтонізмом, які мають труднощі з розрізненням певних кольорів.

відкриття зір наука

Знак гривні
Знак гривні