У ЗСУ з’явився український броньований робот-амфібія UNEX UGV (ФОТО)
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва.

Я розповіли в оборонному відомстві, самохідна платформа побудована на спеціальному шасі, яке забезпечує виняткову мобільність у найскладніших умовах.
Платформа легко пересувається по воді, плавнях, болоту, трясовині, піску, складній поверхні та кризі. UNEX UGV може виїжджати з води на кригу, долає повалені дерева, великі каміння, рови.
НРК ррацює у складних погодних умовах за різних температур.
"Розподіл ваги між осями і широкі шини створюють тиск на поверхню менший, ніж нога піхотинця. Завдяки цьому платформа не активує міни, призначені для ураження автомобільної та броньованої техніки. Під час демонстрації бронеамфібія проїхала по керамічній тарілці і чашці з кавою, не пошкодивши їх", — розповіли у МОУ.
UNEX UGV стійка до систем РЕБ, має надійну систему радіоуправління, програмований автопілот, потужні акумулятори. Може бути виготовлена у різких модифікаціях — з бойовим модулем, системою РЕБ, для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.
Читайте також: В Україні провели наймасштабніші випробування наземних роботів (ФОТО)
У Міноборони розповіли, що з початку повномасштабного вторгнення РФ до використання у Силах оборони допустили майже 80 наземних роботизованих комплексів українського виробництва, з них півтора десятка – у 2025 році.
НРК виконують широкий спектр завдань: проводять штурмові та оборонні дії, розвідку, мінування та розмінування, спостереження, логістичні завдання, здійснюють евакуацію.
Сили оборони вже мають досвід проведення військових місій (відбиття штурмів) за допомогою наземних роботів і повітряних дронів.
Читайте також: Як наземний дрон вивіз трьох поранених, яких місяць не могли евакуювати. Розбір операції