Головком ЗСУ Сирський має піти з посади, вважає ветеран "Азову" Кротевич — The Guardian
Колишній начальник штабу 12-ї бригади спецпризначення "Азов" Богдан Кротевич закликав головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського піти у відставку, оскільки він ставить під загрозу життя українських солдатів, віддаючи "майже злочинні" накази.

Про це він сказав у інтерв'ю The Guardian.
В інтерв'ю ветеран поскаржився, що Сирський і нинішнє керівництво займаються "ручним мікроуправлінням всією армією", і звернув увагу на накази, що віддають солдатам і підрозділам, які змушують їх розташвуватися і відновлюватися занадто близько до фронту.
"Я почав отримувати від вищого армійського командування, від штабу головнокомандувача, накази, які ставали все більш і більш злочинними, які я, з чистою совістю, не міг виконувати та дотримуватися", — сказав Кротевич.
Також він розповів The Guardian, що на 70% вирішив звільнитися з української армії, тому що командири все ще "вимагають від солдатів того, чого вони самі від себе не вимагають".
Читайте також: Українська армія просякнута каргокультом. Люди імітують форму без змісту. Але це можна змінити, — Маркус (ВІДЕО)
"Генеральний штаб наказав, що коли солдат закінчує зміну [на передовій], він не може відпочивати в тилу, він має це робити за 50 метрів від фронту". — розповів Кротевич. Змушені відновлюватися так близько до фронту солдати "наражаються на серйозну небезпеку", наголосив ексначштабу бригади "Азову".
Він також звинуватив армійське командування у "злочинному нерозумінні принципів ведення війни зараз", зокрема, "як працюють безпілотники FPV, як працюють планерні бомби".
Різке розширення використання безпілотників FPV — які можуть діяти на відстані до 22 км, сказав Кротевич — і російських планерних бомб, які донедавна Україна намагалася зупинити, різко розширили глибину лінії фронту. Але, за словами Кротевича, українське командування не відреагувало на це належним чином.
"Вони все ще мають менталітет ведення бойових дій у Другій світовій війні, — сказав він. — Вони все ще відмовляються визнавати нові засоби ураження цілей". Він сказав, що командувач армії покладається на інструкції, видані в 2016 році, щоб виправдати примушення солдатів базуватись так далеко попереду, в той час, коли "війна була зовсім іншою".
Читайте також: Сирський про новий наступ РФ, мобілізацію і Бахмут. Головне з інтерв'ю головкома
Також Кротевич вважає, що Сирський має піти, оскільки не зміг прорвати російську лінію, за винятком Курського напрямку в серпні 2024 року, де він знайшов "найслабше місце" і завдав простого "лінійного удару".
Хоча Кротевич сказав, що на той час наступ на Росію мав сенс, він звинуватив Сирського в тому, що той надмірно зосередився на наступі, "коли у нас були величезні проблеми" з обороною Покровська, і "залишався там занадто довго", оскільки Москва поступово згортала оборону, а українські війська зазнавали значних втрат. Україна не змогла знайти спосіб ведення маневреної війни, тоді як "ворогу якимось чином вдається прориватися через наші лінії щомісяця", — поскаржився Кротевич.
"Сирський не намагається застосувати високу науку і мистецтво війни", — сказав Кротевич, звинувативши головкома ЗСУ в "тільки двох функціях: якщо ворог атакує, ти просто кидаєш туди більше людей. А якщо ворог переважає, відведи людей і скажи, що ти переживаєш за їхні життя".
Водночас в інтерв’ю Кротевич розповів, що має намір створити приватну компанію "Стратегічне оперативно-розвідувальне агентство" (Soia), яка збиратиме розвідувальну інформацію про Росію, Білорусь, Північну Корею та інші недружні до України країни, а також виступатиме в ролі експертного зв'язку із Заходом.
Також він наголосив, що не пов'язаний із колишнім головнокомандувачем, а нині послом України у Великій Британії Валерієм Залужним і сам не має наміру йти в політику.
"Я просто хочу дестабілізувати Росію, щоб вона не змогла знову розв'язати війну", — сказав він.
Нагадаємо, раніше голова Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони Юрій Гудименко заявив, що Міністерство оборони не відповідає жодній з вимог, які перед відомством ставлять і армія, і влада, і народ України.
Гудименко наголосив, що робота в МОУ побудована абсолютно без урахування справжніх стимулів працівників. "У міністерстві оборони найчастіше виходить так, що людина з амбіціями, з візією і внутрішнім ресурсом потрапляє в оточення полковників похилого віку, втрачає ініціативу, потім бажання, потім волю до змін, а потім сама стає полковником", — зазначив очільник антикорупційної ради.
Докладніше про це читайте тут: Міноборони є повільним, величезним, кволим і безвідповідальним, — Гудименко