Франція поставить Україні сенсори Tetrapulse для виявлення боєприпасів у водоймах (ФОТО)
Французька компанія ELWAVE поставить в Україну електромагнітні сенсори Tetrapulse для виявлення на дні водойм мін і боєприпасів, що не розірвалися.

Про це повідомляє Naval News.
Зазначається, що цей проєкт реалізується у співпраці з французькими компаніями Exail і Geomines в межах програми підтримки України.
Ці пристрої використовують технологію CEDAR (Controlled Electric Detection And Ranging), що створює штучне електромагнітне поле. Це дає змогу виявляти як металеві, так і неметалеві міни та боєприпаси — навіть ті, що закопані у морському дні.
Технологія діє в умовах низької видимості, коли традиційні методи — акустичні, магнітометричні та відеокамери — недостатньо ефективні.
"Надаючи повністю комплексне рішення, технологія CEDAR допоможе забезпечити безпеку водних шляхів, портів і відновлення важливої економічної діяльності в Україні", — йдеться у повідомленні.
Представники компанії ELWAVE зазначають, що сенсори Tetrapulse вже продемонстрували свою ефективність під час випробувань у ВМС країн НАТО.
ELWAVE — це французька компанія, що спеціалізується на електромагнітних біонічних датчиках. Її рішення обслуговують оборонний, енергетичний та екологічний сектори по всьому світу, даючи змогу точно виявляти підводні об'єкти та загрози.