Які професії найактивніше користуються ШІ і яка глибина його використання, — дослідження

Аналітики Anthropic Economic Index (AEI) оприлюднили дослідження про вплив штучного інтелекту на ринки праці та економіку. Їхній аналіз заснований на мільйонах анонімних розмов на Claude.ai, що розкривають найчіткішу картину того, як ШІ впроваджується у вирішення реальних завдань у сучасній економіці.

Основні висновки дослідження:

Використання штучного інтелекту за типами робочих місць

Завдання та професії, в яких найбільше застосовують ШІ в наборі даних дослідників, належать до категорії «комп'ютерні та математичні науки», яка значною мірою охоплює інженерів-програмістів.

Другою за величиною категорією є «мистецтво, дизайн, спорт, розваги та медіа», що переважно відображає людей, які використовують Claude.ai для написання та редагування різних видів текстів.

Професії, пов'язані з високим ступенем фізичної праці, такі як «сільське господарство, рибальство та лісове господарство», були представлені найменше.

Де і як штучний інтелект використовується в економіці
Де і як штучний інтелект використовується в економіці

Глибина використання штучного інтелекту в професіях

Аналіз показав, що дуже мало професій використовують ШІ для виконання більшості пов'язаних із ними завдань: лише близько 4% професій застосовують ШІ щонайменше для 75% завдань. Однак більш помірне використання ШІ є набагато більш поширеним: приблизно 36% професій використовують ШІ щонайменше для 25% своїх завдань.

Використання ШІ за типом роботи
Використання ШІ за типом роботи

Використання ШІ та заробітна плата

Дослідники з'ясували, що як низькооплачувані, так і дуже високооплачувані професії мали дуже низький рівень використання ШІ. За їхніми даними, саме специфічні професії з середнім і високим діапазоном середньої заробітної плати, такі як програмісти та копірайтери, були одними з найбільш активних користувачів ШІ.

ШІ дослідження ринок праці

Знак гривні
Знак гривні