У ЗСУ оновили програму базової військової підготовки: ключові нововведення
У Міністерстві оборони представили п’яту редакцію програми базової військової підготовки (БЗВП) з посиленим фізичним і психологічним вишколом новобранців.
![Фото ілюстративне. Джерело: Генштаб ЗСУ](/media/images/477084337_974600144853064_7808604442694454052_n.original.jpg)
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський наприкінці року затвердив нову програму базової підготовки військових, яка набуває чинності з 10 лютого 2025 року.
Серед ключових нововведень оновленої програми БЗВП:
- впроваджений так званий «нульовий день»/день «перезавантаження» (адаптація цивільного до військового середовища)
- нарощений зміст психологічної підготовки
- вивчення програмного забезпечення «Кропива»
- розширений курс з домедичної допомоги
- додано «маршеву» підготовку (фізичні тренування) для формування витривалості військовослужбовців.
Навчальна програма включає удосконалені стрілецькі вправи з індивідуальної зброї на короткі дистанції (бій в безпосередньому контакті з противником до 100 м) та на швидкість, на що передбачено виділення додаткових боєприпасів.
Вправи удосконалені представниками бойових підрозділів, які якісно нищать ворога на своїх напрямках.
Також програмою передбачено підготовку з психологічної стійкості військовослужбовців. Зокрема, вони переглядатимуть фільми віртуальної реальності «Перший бій».
У Міноборони розповіли, що п’яту редакцію програми розробляли на основі попередньої з урахуванням пропозицій елітних бойових військових частин та під керівництвом заступника Сирського полковника Олега Апостола.
В оновленому курсі загальна тривалість навчання залишається без змін – 1,5 місяця (з урахуванням надання рекрутам днів на відпочинок), з яких 41 добу відведено на заняття, 6 – на відпочинок та 1 – на адміністративні питання. Загальний обсяг підготовки становить 372 навчальні години.
«Нова програма БЗВП – це результат ретельного аналізу бойового досвіду наших підрозділів. Ми оптимізували навчальний процес, прибравши застарілі елементи та зосередившись на практичних навичках, психологічній стійкості та інших критично необхідних функцій на сучасному полі бою», – розповів заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Програма включає чотири основні блоки:
- ознайомчий курс – 8 годин
- курс індивідуальної підготовки – 107 годин
- навчання дій у складі підрозділу – 209 годин
- комплексне тактичне заняття – 48 годин.