Україна почала експортувати біометан до ЄС: чому це важлива подія
Енергетична митниця Державної митної служби 6 лютого вперше оформила митну декларацію на експорт біометану до Європи трубопроводом.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
Зазначається, що це стало можливим після двох років роботи над змінами в законодавстві.
Енергетична митниця назвала це «історичною подією» для енергетики України.
"Це не просто важливий крок у розвитку зеленої енергетики та зміцненні енергетичної безпеки регіону. Це значний прорив для України на шляху до енергетичної незалежності та європейської інтеграції", – підкреслили у відомстві.
Трубопровідний експорт біометану відкриває перспективи для постачання екологічно чистого газу до Європи і сприятиме розвитку агросектору й інвестиціям у сфері біоенергетики, зазначила Енергомитниця.
У відомстві наголосили, що цей експорт відкриває нові можливості для агросектору та інвесторів у сфері біоенергетики. Це підтримка агросектору, оскільки біометан виробляється з органічних відходів, що стимулює розвиток сільського господарства.
"Біометан – це екологічно чисте паливо, яке може замінити природний газ і зменшити викиди CO₂. Україна має величезний потенціал для виробництва біометану та може бути важливим постачальником зеленої енергії на європейському ринку", — підсумували в Енергомитниці.
Водночас у Міністерстві енергетики додали, що обсяг першої поставки біометану в ЄС становив 67 тис. кубометрів.
Біометан — очищений біогаз, характеристики якого відповідають природному газу. Біометан може використовуватися для опалення, виробництва електроенергії, як пальне для транспорту. Важливо те, що цей біогаз можна інтегрувати в газову інфраструктуру без додаткових витрат на нові мережі, що робить біометан доступним для широкого використання.