Німецькі активісти подали до суду на X через дані про вплив на вибори

Німецькі активісти подали позов до берлінського суду на соціальну медіаплатформу X (колишній Twitter) через відмову надавати доступ до інформації, яка необхідна для моніторингу дезінформації напередодні виборів у Німеччині, що відбудуться 23 лютого.

Getty Images
Getty Images

Про це пише Reuters.

Позов до суду подали дві організації – Товариство за громадянські права (GFF) та Democracy Reporting International (DRI). Вони стверджують, що платформа X не надає систематичного доступу до ключових даних, таких як охоплення постів та кількість отриманих лайків і репостів.

«Інші платформи надали нам доступ для систематичного відстеження публічних дебатів на своїх платформах, але X відмовився це робити», — зазначив представник DRI Міхаель Майєр-Резенде.

Активісти заявляють, що мають право на отримання цих даних відповідно до умов закону про цифрові послуги Європейського Союзу.

Агентство пише, що у Європі триває посилений моніторинг потенційної дезінформації або впливу на виборчі процеси. Після скандалу з анульованими президентськими виборами в Румунії, де проросійський кандидат здобув перемогу в першому турі через кампанію в соціальних мережах, контроль за платформами значно посилився.

Читайте також: Як завдяки тіктоку росіяни мало не зробили свого кандидата президентом Румунії

"У випадку з Х, яким досі користується більшість німецького уряду та політичного класу, питання набуває додаткової гостроти через нещодавню підтримку Маском німецьких ультраправих", — пише агентство.

Reuters нагадує, що у січні Ілон Маск запросив лідерку ультраправої «Альтернативи для Німеччини» Алісу Вайдель для інтерв'ю на X, написавши: «Тільки АдН може врятувати Німеччину!»

Читайте також: Операція «Двійник». Як Росія намагається вплинути на вибори в Німеччині

«Платформи дедалі частіше використовуються як зброя проти демократичних виборів, — каже Сімона Руф з GFF. — Ми мусимо захищатися».

З моменту придбання Twitter Маск закрив більшість шляхів доступу, за якими дослідники раніше могли відстежувати поширення інформації на платформі, перетворивши цей доступ на платну послугу.

X вибори дезінформація німеччина твіттер

Знак гривні
Знак гривні