В Україні випробовують дрони на оптоволокні: FPV, мультикоптер та наземний робот (ВІДЕО)

Українські розробники продемонстрували нові можливості волоконно-оптичних систем зв’язку, інтегрованих у різні типи дронів.

Спеціальна котушка, медіаконвектор та польотний контролер інтегруються на наземні й повітряні апарати. Котушка важить близько 2,3 кг та має довжину дроту до 10 км.

Наземний дрон з інтегрованою оптоволоконною котушкою. Джерело: DRONARIUM
Наземний дрон з інтегрованою оптоволоконною котушкою. Джерело: DRONARIUM

Про це повідомляє «Мілітарний».

Команда DRONARIUM під час демонстрації показала агресивне маневрування FPV-дрона з оптоволоконним управлінням та бойовим навантаженням.

Також були продемонстровані коптери-бомбери, які виконували бомбометання над лісовими масивами.

Окрім цього, команда продемонструвала скидання FPV-дронів із подальшим виконанням бойових завдань.

Як зазначає видання, впровадження волоконно-оптичних систем у безпілотні та безекіпажні комплекси підіймає боротьбу з радіоелектронною протидією на новий рівень. Дрони стають невразливими до перешкод, а якість зв’язку залишається стабільною за будь-яких умов.

Основними перевагами волоконно-оптичних систем є стабільна передача телеметрії, управління та відеоданих із мінімальною затримкою. Системи мають пропускну здатність у діапазоні від 100 до 1000 Мбіт/с.

Вони не реагують на радіоелектронну протидію супротивника та є у десятки разів дешевшими за захищені системи радіозв’язку, які мають значно скромніші характеристики.

Основний недолік — невелика ймовірність обриву оптоволокна, що мінімізується завдяки використанню матеріалів від надійних постачальників та відповідній підготовці операторів.

українські розробки війна технології дрони

Знак гривні
Знак гривні