«Є відверто антиукраїнські норми». Які небезпеки закладені у законопроєкті про множинне громадянство

17 грудня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за внесений президентом законопроєкт №11469 про множинне громадянство. Народний депутат Володимир В'ятрович вважає, що не можна було підтримувати цей законопроєкт у такому вигляді.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел
Фото ілюстративне, з відкритих джерел

"Питання множинного громадянства саме по собі є дуже непростим і контраверсійним. Але навіть якщо, зважаючи на демографічну катастрофу, виїзд мільйонів українців за кордон і потребу інтеграції нашої діаспори, прийняти легалізацію множинного громадянства, не можна було підтримувати цей законопроєкт у такому вигляді", — наголошує він.

В'ятрович звертає увагу, що документ містить відверто антиукраїнські норми, які дозволяють більшості іноземців, що набуватимуть наше громадянство, не складати до цього іспити з української мови, історії України та основ Конституції.

"Вдумайтеся: нам пропонують множити число громадян, які не мають уявлення про Україну, її історію, правовий лад і зовсім не володіють українською мовою!" — зауважує нардеп.

До того ж, додає він, якщо в попередній версії президентського проєкту був перелік 33 держав Європи і Великої Сімки, з якими українці зможуть мати множинне громадянство, то тепер цей перелік зник.

"Натомість у законопроєкті написано, що його ухвалять колись окремим законом. Які там будуть країни?! Туреччина? Китай? Білорусь? Чи може Росія? Яка логіка голосувати його окремо? Навіщо голосувати за кота в мішку?" — риторично запитує В'ятрович.

За словами народного депутата, проєкт набуває чинності лише в пакеті з іншим, відверто антиконституційним законопроєктом, який ділить українських громадян на сорти і нівелює більшість позитивних сторін законопроєкту 11469.

"Ці дуже істотні і дуже небезпечні положення закладалися в текст зовсім не для того, щоб їх виправляти в другому читанні. Але замість того, щоб відправити цей проєкт на доопрацювання, 247 депутатів натиснули кнопки «за».

І особливо шкода, що серед цих 247 – не лише «слуги народу» й уламки ОПЗЖ, голосуванням яких за відверто антиукраїнські норми нікого, на жаль, не здивуєш. На жаль, проголосували «за» і чимало депутатів з інших фракцій, які з точки зору здорового глузду не мали б цього робити", —констатує Володимир В'ятрович.

діаспора громадянство виїзд за кордон законопроєкт

Знак гривні
Знак гривні