Як командування 211-й понтонно-мостової бригади знущалося з військових і вимагало в них гроші, — розслідування
Видання "Українська правда" опублікувало великий матеріал про знущання в 211-й понтонно-мостовій бригаді. Журналісти зазначають, що наразі ніхто не поніс за це покарання. Винних підвищили, а тих, хто порушив проблеми, відправили в піхоту.
211-та бригада постала в серпні 2003 року на базі понтонно-мостового полку 48-ої інженерної бригади. Підрозділ створювали військові, більшість із яких раніше разом служили в батальйоні "Тиса" 128-ї гірсько-штурмової бригади. Зокрема, командир – полковник Олег Побережнюк.
"Пізніше в полк підтягнулися люди з Кам'янець-Подільського, багато з них закінчували місцевий військовий інженерний інститут. Побережнюк – один із випускників цього вишу. Тобто сформувалося коло людей, які мали давні дружні або родинні стосунки або служили разом", – розповів один з ротних бригади.
Журналістам вдалося верифікувати серед особового складу військової частини майже з десяток сімей. Як правило, це батьки і сини, чоловіки і дружини.
Переважно всі родичі служать у різних підрозділах 211-ої понтонно-мостової бригади, щоб уникнути конфлікту інтересів.
Найодіознішою сім'єю в бригаді були Пастухи, пише УП. Батько Валерій – начальник штабу, заступник комбрига. Син Владислав – командир одного зі взводів у першому батальйоні бригади. Зараз Пастух-молодший уже не служить у 211-ій понтонно-мостовій бригаді, але певний час був підлеглим рідного батька. Як відомо, закон "Про запобігання корупції" забороняє пряме підпорядкування близьких родичів.
За словами п'яти колишніх офіцерів і сержантів бригади, Пастух-молодший вимагав у військових кошти і знущався над ними під час відряджень для будівництва фортифікацій на Донеччині, Харківщині і Дніпропетровщині. В зоні бойових дій він мав доступ до військовослужбовців різних батальйонів.
УП опублікувала пояснення, рапорти та заяви постраждалих із заблюреними особистими даними військових.
В одній із заяв від постраждалого військового зазначається: "Я, …, перебуваючи на ротації у Дніпропетровській та Донецькій області вживав алкогольні напої за що був неодноразово покараний ст. лейтенантом Пастухом Владиславом Валерійовичем фінансово та фізично із застосуванням до мене грубої фізичної сили, також мене прив'язували до дерев'яного хреста і фізично знущалися наді мною…".
За словами офіцера Остафійчука, після цієї історії, яка стала відома і викликала великий резонанс всередині бригади, Пастуха-молодшого перевели на службу в іншу частину. А його батько виплатив кошти постраждалим військовим, які написали рапорти і довели перекази квитанціями.
Співрозмовники УП серед офіцерів і сержантів стверджують, що кримінальне провадження через знущання з військових не було відкрите ні прокуратурою, ні Державним бюро розслідувань. Тобто Пастух-молодший не поніс жодної відповідальності за свої дії.
Натомість прокуратура розслідувала справу про нескладання адмінпротоколів щодо військовослужбовців.
Докладніше про ситуацію в 211-й понтонно-мостовій бригаді читайте за посиланням.