Шість країн Європи зачиняють свої двері для шукачів притулку з Сирії, Австрія готується до депортації — Politico
Через день після того, як сирійські повстанські угруповання на чолі з «Гаят Тахрір аш-Шам» (ГТШ) захопили Дамаск, Австрія, Бельгія, Італія, Німеччина, Греція і Нідерланди почали перегляд своєї міграційної політики, і всі шість країн зачиняють свої двері для шукачів притулку. Велика Британія також заявила, що припиняє розглядати заяви про надання притулку від сирійців.
Про це пише Politico.
Австрія оголосила про плани депортації сирійських мігрантів, тоді як Бельгія, Франція, Греція та Німеччина призупинили розгляд заяв про надання притулку сирійцям.
«Я доручив міністерству підготувати впорядковану програму повернення і депортації до Сирії», — заявив міністр внутрішніх справ Австрії Герхард Карнер, не уточнивши, які саме міграційні статуси стануть об'єктом уваги. За даними австрійського статистичного відомства, в Австрії проживає близько 100 000 сирійців.
«Рішення про перегляд політики надання притулку було прийнято на тлі різкого зростання популярності антиіммігрантських ультраправих партій в Європейському Союзі в останні місяці. Наприклад, у Німеччині в лютому відбудуться дострокові вибори, і ультраправі партії наразі демонструють високі результати на виборах», — йдеться у матеріалі.
Кілька політиків з німецької правоцентристської партії ХДС за останні 24 години висловилися на користь повернення багатьох з 800 000 сирійців на батьківщину.
Організації, що займаються захистом прав біженців і наданням допомоги, застерігають, що рішення про припинення розгляду заяв про надання притулку прийнято занадто рано, вказуючи на триваючі бойові дії в деяких частинах Сирії і питання щодо політичної стабільності.
Читайте також: В'язнів звільняють, люди святкують. Як сирійці сприймають повалення режиму Асада
«Зважаючи на значну невизначеність і занепокоєння щодо перехідного періоду в Сирії та її майбутнього, ми закликаємо всі країни, де сирійці живуть як біженці, підтримувати право на притулок, а також принцип безпечного і добровільного повернення», — заявила Імоджен Садбері, старша директорка з питань адвокації в Європі Міжнародного комітету порятунку.
Федеральне відомство Німеччини з питань міграції та біженців (BAMF) заявило, що заморозить розгляд заяв про надання притулку для більш ніж 47 000 сирійських громадян. Про це повідомив представник BAMF в інтерв'ю німецьким ЗМІ. За даними міграційного відомства, цього року Сирія була головною країною походження шукачів притулку в Німеччині.
У понеділок Греція призупинила розгляд 9 000 заявок на отримання притулку від сирійців, повідомив Politico високопоставлений урядовець на умовах анонімності. Чиновник додав, що в п'ятницю уряд вирішить, чи повністю припинити розгляд заяв з Сирії.
Бельгія також повідомила виданню, що заяви понад 3 000 сирійців були призупинені.
«Сьогодні ми вирішили тимчасово припинити розгляд заяв про надання притулку від сирійців», — заявив представник Генерального комісаріату у справах біженців та осіб без громадянства Бельгії (CGRS).
Інші країни також розглядають можливість припинення надання притулку сирійським заявникам.
Представник Міністерства внутрішніх справ Франції повідомив, що воно намагатиметься «зупинити лавину апеляцій щодо надання притулку сирійцям». Він додав, що вони «працюють над тим, щоб призупинити розгляд поточних заяв про надання притулку з Сирії».
Однак ще до падіння режиму Асада європейські країни повідомляли, що їм важко приймати сирійських громадян. У серпні Кіпр призупинив прийом заявок на притулок із Сирії, заявивши, що йому важко впоратися з «масовим прибуттям» мігрантів.
Читайте також: Хто правитиме Сирією після повалення режиму Асада, — The Economist
Після повалення Асада Європа тепер повинна мати справу з «Гаят Тахрір аш-Шам», яку багато західних країн, включно з США і Великою Британією, вважають терористичним угрупуванням.
«Міністерство внутрішніх справ призупинило рішення про надання притулку сирійцям, поки ми оцінюємо поточну ситуацію. Ми постійно відстежуємо всі рекомендації щодо надання притулку, щоб мати можливість реагувати на нові проблеми», — заявив представник Міністерства внутрішніх справ Великої Британії.