Як обрати легальну різдвяну ялинку (ІНФОГРАФІКА)

Напередодні зимових свят вулиці міст заповнені різноманітними живими хвойними рослинами або їхніми гілками на продаж. Утім, частина з них мають нелегальне походження. Всесвітній фонд природи WWF-Україна оприлюднив рекомендації, які допоможуть придбати дерево до свят свідомо, не завдаючи шкоди природі.

Природоохоронці зауважують, що щороку сотні тисяч хвойних рослин в Україні нелегально зрубують, в тому числі в цінних природних лісах, які ще не мають належного природоохоронного статусу. Їх вирубка завдає значної шкоди екосистемам, зокрема знищуючи молоде покоління хвойних дерев.

Легально заготовлені дерева вирощуються державними лісогосподарськими підприємствами та іншими лісокористувачами спеціально до свят на плантаціях або заготовляються під час рубок догляду за лісами.

Як перевірити легальність ялинки:

"За незаконну вирубку, транспортування та реалізацію нелегальних ялинок передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Якщо ви бачите точки продажу ялинок без маркування або документів, ми закликаємо бути небайдужими та повідомити про це поліцію за номером 102", — закликають екологи.

Інфографіка: WWF-Україна
Інфографіка: WWF-Україна

Крім того, можна скористатись іншими екологічними альтернативами:

А от штучна ялинка не є вдалою альтернативою. На перший погляд, це практичний варіант, але їхній екологічний слід значний: при виготовленні пластику використовуються нафтопродукти та викопне паливо. Пластик потребує багато енергії. Рано чи пізно таку ялинку доведеться замінити, і поки ви радітимете новій, стара — стане небезпечним відходом. Якщо ви все ж обрали штучну ялинку, використовуйте її максимально довго.

WWF-Україна нагадує: вибір ялинки — це ще одна можливість підтримати збереження лісів. Легальні та екологічні рішення дозволяють створити свято, не завдаючи шкоди довкіллю.

різдво захист природи екологія

Знак гривні
Знак гривні