Бойові дії в Україні можуть припинитися у 2025 році, — The Economist
Видання The Economist вважає, що у 2025 році Україна та Росія можуть почати переговори під тиском США та відсутності потрібної кількості зброї та фінансування. Британський журнал припускає, що у цей час бойові дії затихнуть і може виникнути "напівзаморожений конфлікт".
"2025 рік може стати роком, коли бойові дії в основному завершаться. Обидві сторони близькі до виснаження, і прихильники кожної з них хотіли б, щоб конфлікт згас. У Вашингтоні це буде пріоритетом для нової адміністрації Дональда Трампа", — пише тижневик.
Видання зазначає, що на початку 2024 року боротьба в Конгресі призвела до того, що на кілька місяців американське фінансування України припинилося. Десь у 2025 році цей новий пакет у розмірі $61 млрд також буде вичерпаний.
Крім того, у США закінчуються запаси військової техніки, яку вона надсилає в Україну, і їй потрібно подумати про інших партнерів, особливо про Ізраїль і Тайвань.
"Обмеження з боку пропозиції є ще гіршим в Європі, де уряди занадто мало зробили для розширення оборонного виробництва, щоб задовольнити потреби України, яка не зможе покладатися на США.
Україна сама має все більш вражаючу оборонну промисловість, особливо у виробництві безпілотників. Але їй буде важко заповнити цю прогалину, оскільки західні поставки скорочуються. Все це означає, що після президентських виборів в Америці в 2025 році тиск, спрямований на те, щоб вступити в якусь форму переговорів з Росією, значно посилиться", — йдеться у матеріалі.
The Economist припускає, що в рамках можливої угоди Україні доведеться змиритися з втратою частини своєї території: "Ті 7%, які Росія захопила під час свого першого вторгнення в 2014 році (Крим і східний Донбас), безсумнівно, не підлягають поверненню. Будь-яке врегулювання, ймовірно, також передбачатиме утримання Росією частини або більшої частини додаткових 11%, які вона контролює після вторгнення у 2022 році".
Натомість Україна повинна отримати надійні гарантії безпеки, ідеальним варіантом яких є повноправне членство в НАТО. "Це, ймовірно, було б прийнятним рішенням для Києва, хоч і болючим для України", — зазначає видання.
Британський журнал додає, що з поверненням Трампа до влади, здається ймовірним, що Україна не вступить до НАТО роками, якщо взагалі коли-небудь; але вона все ще може отримати принаймні якусь форму гарантії безпеки.
"У будь-якому разі, принаймні зараз здається дуже ймовірним, що дискусії розпочнуться у 2025 році, і коли це станеться, бойові дії можуть різко вщухнути, аж до припинення вогню. Поки тривають переговори, може виникнути напівзаморожений конфлікт", — підсумовує The Economist.