В Ірані планують відкрити клініки для «лікування» жінок, які порушують закони про хіджаб

Іранська влада анонсувала відкриття спеціальних клінік, де "лікуватимуть" жінок, які порушують жорсткі закони про обов’язкове носіння хіджабу в громадських місцях.

Джерело фото: tehrantimes.com
Джерело фото: tehrantimes.com

Про це повідомила голова "Відділу жінок і сім’ї тегеранського штабу з підтримки доброчесності та запобігання порокам" Мехрі Талебі Дарестані, інформує The Guardian.

За словами посадовиці, в новостворених клініках жінкам нібито надаватимуть "науково доведене психологічне лікування від зняття хіджабу".

Іранські жінки та правозахисні групи висловили обурення цією заявою.

Сіма Сабет, іранська журналістка, яка проживає у Великій Британії і стала мішенню іранського замаху минулого року, назвала цей крок «ганебним», додавши, що «ідея створення клінік для «лікування» непокритих жінок викликає жах, коли людей відокремлюють від суспільства просто за те, що вони не відповідають панівній ідеології».

Іранський правозахисник Хоссейн Раїсі заявив, що ідея клінік для "лікування" жінок не відповідає іранському законодавству та догмам ісламу. Також він звертає увагу на те, що Відділом жінок і сім’ї, який став ініціатором "лікування", безпосередньо керує духовний лідер країни Алі Хаменеї.

Поширення новини про створення спеціальних клінік викликало страх і непокору з боку протестних груп та студенток.

"Це буде не клініка, а в'язниця. Насилу зводимо кінці з кінцями і маємо перебої з електроенергією, але клаптик тканини – це те, про що ця держава турбується. Якщо існує шанс повернутися на вулиці, то це зараз, інакше нас усіх позакривають", – сказала іранка, яка побажала залишитися анонімною.

Оголошення про відкриття клінік для "лікування" непокритих жінок з’явилося після того, як державні ЗМІ Ірану повідомили, що заарештовану студентку університету, яка роздяглася до спідньої білизни на вулицях Тегерану на знак протесту щодо обов’язкового носіння хіджабу, перевели до психіатричної лікарні.

Правозахисні групи, включно з Amnesty International, заявляють, що існують докази катувань, насильства і примусового застосування ліків до протестувальників і політичних дисидентів, яких влада вважає психічно нестабільними та поміщає в державні психіатричні установи.

Правозахисники також заявили, що останнім часом в Ірані відбулася низка арештів, насильницьких зникнень і закриття підприємств, пов'язаних з порушенням законів про хіджаб.

права жінок іран утиски правозахисники

Знак гривні
Знак гривні