Як громада на Рівненщині відновила один з найстаріших млинів в Україні (ФОТО)
129-річний вітряк у селі Красносілля Гощанської громади на Рівненщині — один з найстаріших млинів в Україні. Історичний вітряк, який до 2019 року був частиною локації фестивалю "Красносільські вітряки", відремонтували цьогоріч.
Про це пише Суспільне Рівне.
До відновлення вітряка долучилися місцеві жителі та меценати. У млині замінили ґонтовий дах, встановили новий вал, оновили вітрила та відремонтували внутрішні конструкції, а також облаштували нові ворота. Процес тривав з березня до жовтня цього року.
Ініціатором відновлення став начальник відділу господарської діяльності Гощанської селищної ради Сергій Іванюченко, який родом з Луганщини.
"Трішки підладили, набрав свіжий вигляд, після того, як були виконані певні роботи. У нас на Луганщині таких я не бачив, от реально — їх немає. Цей вітряк фактично годував людей. Тих, які тут мешкали у цьому селі, і тих людей, які жили навколо. Сходи прогнили, тин в багатьох місцях завалений, покрівля побита і протікала. Вітрила завалені, одне взагалі відпало. Я запропонував голові громади — кажу, Микола Миколайович, давайте відбудуємо цього вітряка", — розповів Сергій Іванюченко.
Голова Гощанської селищної ради Микола Панчук розповів, що з місцевого бюджету гроші на відновлення млина не виділяли, все зробили силами місцевих жителів, також долучилися меценати.
Побудував млин чех Іван Клічнік у 1895 році, пригадала місцева жителька Лідія Яремчук:
"Це вітряк мого діда. Він спочатку жив у Липках, мав там корчму, а потім сюди перебрався, і поставив вітряка, і тут жив. Він після війни помер. Батько з ним молов на вітряку, він знав все на пам'ять. Вітряк був діючий до 1964 року. Стільки людей було — мололи всі, і кіньми приїжджали. Борошно було дуже гарне. Тоді ще таких електричних не було, світла не було, то в нього був такий круг, і він за вітром крутився".