У Чехії запустили серійне виробництво дронів Leleka-LR і "Булава" для Сил оборони України

Навесні 2024 року чесько-українська компанія UAC запустила в місті Колін (Чехія) серійне виробництво розвідувальних безпілотників Leleka-LR і баражувальних боєприпасів "Булава" для Сил оборони України.

Ударний дрон «Булава». Фото: UAC
Ударний дрон «Булава». Фото: UAC

Про це пише чеський портал E15.

Зазначається, що компанія планує виробляти сотні розвідувальних та ударних безпілотників щороку. Дрони постійно адаптуються до мінливих потреб українських військових.

Зараз на потужностях компанії в Коліні працює близько 80 працівників, переважно українців. Лише п’яту частину з усього персоналу становлять чехи. У компанії розповідають, що з масштабуванням виробництва UAC готовий найняти додатковий персонал.

"У листопаді ми розпочали дослідну експлуатацію, а у квітні — реальну. Це буквально військове виробництво, наш ексклюзивний замовник — українська армія", — розповідає виконавчий директор UAC Павло Булант.

За словами директора, компанія майже повністю автономна і працює з мінімальною кількістю субпідрядників, купуючи у них електродвигуни й двигуни внутрішнього згоряння для безпілотників. Материнські плати та цілі електронні блоки збираються на потужностях компанії. Там також здійснюється 3D-друк і обробка на ЧПУ-верстатах фюзеляжів і крил майбутніх безпілотників. Готові вироби зберігаються в розібраному вигляді у великому залі.

«Зараз доставка безпілотних апаратів з Чехії в Україну є абсолютним пріоритетом», – розповів Штефан Фюле з керівництва UAC.

UAC є філією приватної української компанії DeViRo, що з 2014 року займається розробкою та виробництвом безпілотників військового класу.

Що відомо про дрони "Булава" і Leleka-LR

Повідомляється, що ударний дрон "Булава" може бути озброєний кумулятивним зарядом, що пробиває броню товщиною до 400 міліметрів, або осколково-розривним зарядом для руйнування окопів або командних пунктів. За словами розробників, "Булава" злітає з катапульти і може перебувати в повітрі до 50 хвилин, розганяючись до 100 км/год. Докладніше про характеристики дрона можна прочитати тут.

Безпілотний комплекс Leleka-LR був представлений ще в листопаді минулого року, нагадує Фокус. За даними UAC, БПЛА пройшов бойові випробування в Україні, може залетіти на 90 кілометрів у тил противника, перебувати в повітрі до 4 годин і розганятися до 32 м/с. Дрон також оснащений системами захисту від придушення, зокрема, CRP-антенами (Controlled Reception Pattern Antennas).

виробництво БПЛА україна-чехія дрони

Знак гривні
Знак гривні