Українські хакери зламали пошту оточення Дмитра Медведєва: що виплило з листування

Українські хакери команди “Кібер Спротив” передали в розпорядження міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm дампи e-mail листувань Олексія Заклязьмінського — одного з шести особистих помічників заступника голови Ради безпеки РФ та голови політичної партії «Єдіная Росія» Дмитра Медведєва.

Фото: Reuters
Фото: Reuters

Як пояснили хакери, злам листувань оточення Дмитра Медведєва відбувся ще на початку 2024 року і протягом шести місяців моніторили повідомлення.

Зазначається, що частина отриманої інформації зараз не підлягає розголошенню та використовується в інтересах Сил оборони України. Однак деякі факти оприлюднені на сайті міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm. 

З поштової документації Заклязьмінського випливає, що Медведєв залучений до процесу переведення економіки на військові рейки, зокрема, отримує повідомлення від російських заводів щодо виготовлення зброї.

"Серед тих даних, які можемо розголошувати, є отримані офісом Медведєва скарги керівництва "Тульского патронного заводу", в якого впали обсяги продажів патронів через санкції, адже 85% виробництва припадало на експорт (зокрема в США), а тому вони просять державні структури РФ більше закуповувати патрони.

Також зустрічаються рекомендації щодо субсидіювання АО "Кронштадт", що розширює виробництво і налагоджує серійне виробництво дронів в м. Дубна Московської області для забезпечення покриття відсотків за іпотекою на придбання житла новим співробітникам заводу. А це 800 осіб.

Ще можна побачити пропозиції Медведєва Путіну щодо розробки нових зразків сталі для броні Магнітогорським металургійним комбінатом", — йдеться в повідомленні InformNapalm.

Також зазначається, що на пошті Заклязьмінського є документація щодо візитів Медведєва на російські АЕС і його контроль за проєктом "Росатома" про розвиток безпеки критичної інформаційної інфраструктури (КІІ).

До того ж Інститут стратегічних досліджень та економіки знань Вищої школи економіки регулярно надсилає помічнику Медведєва підбірку з дослідженнями, аналітикою та висновками. У цих матеріалах ВШЕ пропонує російському керівництву "суттєво приростити морську державну територію РФ в Арктиці… шляхом уточнення системи вихідних ліній, від яких відміряються морські зони Російської Федерації в Арктиці". А також переглянути систему "прямих вихідних ліній вздовж арктичного узбережжя Російської Федерації" для того, щоб "віднести додаткові акваторій арктичних морів до історичних вод Російської Федерації".

І насамкінець фахівці ВШЕ пропонують "розробити правове обґрунтування розміщення спецбоєприпасів та їхніх носіїв в Арктичному регіоні для здійснення військового контролю державної території Російської Федерації в Арктиці, а також прилеглих територій недружніх держав".

медведєв зламані пошти хакери розслідування

Знак гривні
Знак гривні