Новий розподіл: як змінять ліміти споживання електроенергії з 24 червня

З 24 червня з доступної електроенергії в Україні будуть віднімати обсяг електроенергії, яка необхідна критичній інфраструктурі. Після цього ліміти споживання встановлюватимуться рівномірно між областями.

Фото ілюстративне. Джерело: Слово і діло
Фото ілюстративне. Джерело: Слово і діло

Про це повідомив радник прем'єр-міністра України з питань енергетики Юрій Бойко, пише РБК-Україна.

"Ми з доступної електроенергії в Україні будемо віднімати обсяг електроенергії, яка необхідна критичній інфраструктурі й вже з таким винесеним за дужки обсягом буде доводитись ліміт для кожної області.

Умовно кажучи, тепер буде не 80% на кожну область, а з урахування критичної інфраструктури, яка зменшить доступність, буде, наприклад, 70%. Але ці 70% будуть доведені до кожного регіону. Відповідна тривалість відключень по Україні плюс-мінус повинна вирівнятись", — пояснив радник прем'єр-міністра з питань енергетики.

За словами Бойко, днями було виведено з ремонту атомний блок, що дозволило додати енергосистемі 1000 МВт й уникнути обмежень світла на цих вихідних. Втім, у неділю, 9 червня, все ж довелось протягом години залучати аварійну допомогу в сусідів.

Нагадаємо, новий порядок застосування графіків погодинних відключень, який запрацював в Україні в тестовому режимі із суботи, 8 червня, має забезпечити меншу тривалість обмежень електроенергії.  Як розповідало "Укренерго", сьогодні, 10 червня, графіки відключень в Україні діятимуть з 16:00 до 22:00.

ліміти електроенергія енергетична криза обстріли енергосистем

Знак гривні
Знак гривні