Нова урядова коаліція у Нідерландах визначилася з підтримкою України

Нова урядова коаліція у Нідерландах на чолі з ультраправою Партією свободи (PVV) Герта Вілдерса заявила, що продовжить політичну та військову підтримку України.

Ґерт Вілдерс © EPA-EFE/REMKO DE WAAL
Ґерт Вілдерс © EPA-EFE/REMKO DE WAAL

Як повідомляє NOS, у коаліційній угоді, опублікованій в четвер, йдеться, що Нідерланди продовжать підтримувати Україну "політично, військово, фінансово і морально проти російської агресії".

Водночас коаліція також зробить юридично обов'язковим витрачати щонайменше 2% ВВП Нідерландів на оборону відповідно до угод з НАТО.

Раніше Герт Вілдерс, хоч і засуджував агресію Росії й називав Володимира Путіна диктатором, але не підтримував відсилання додаткового озброєння в Україну. Однак інші партії в урядовій коаліції – за військову допомогу Києву. 

Водночас коаліція заявляє, що прагнутиме до "найсуворішого в історії режиму притулку" з посиленням прикордонного контролю та більш суворих правил для шукачів притулку, які прибувають до Нідерландів.

«Застереження про відмову від європейської політики надання притулку та міграції буде якнайшвидше подано до Європейської комісії», — цитує відповідний пункт угоді коаліції Reuters.

Вілдерс сказав, що це зробить Нідерланди менш привабливими для шукачів притулку, додавши, що «люди в Африці та на Близькому Сході почнуть думати, що їм може бути краще в іншому місці».

Ці плани, ймовірно, зустрінуть опір з боку Брюсселю, оскільки країни ЄС вже погодили історичний пакт європейської системи притулку та міграції, а питання виходу з нього зазвичай обговорюються на етапі переговорів.

Урядова коаліція у Нідерландах заявила, що вона також намагатиметься обмежити вільне пересування для людей з країн, які приєднаються до ЄС у майбутньому.

допомога Україні нідерланди міграція коаліція

Знак гривні
Знак гривні