Росіяни можуть розпочати новий наступ на Сумщині, — Буданов

Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов прогнозує, що російські війська можуть розпочати нову атаку північніше Харкова, у Сумській області.

Фото: РБК Україна
Фото: РБК Україна

Про це він сказав в інтерв’ю New York Times.

Буданов очікує, що атаки в Харківській області «триватимуть ще три-чотири дні», після чого окупанти можуть зробити наступ у напрямку Сум.

Голова ГУР МОУ сказав, що мета росіян на північному сході посіяти паніку і розгубленість у регіоні. "На цей момент наше завдання – стабілізувати лінію фронту, а потім почати відтісняти їх назад через кордон", – сказав він, додавши, що приплив українських резервів зміг "частково зірвати їхні плани".

Буданов вважає, що російські атаки на північному сході мають на меті розтягнути і без того невеликі резерви українських солдатів і відволікти їх від участі в бойових діях в інших місцях.

Це саме те, що відбувається зараз, визнав він. Він сказав, що українська армія намагається перекинути війська з інших ділянок фронту, щоб зміцнити свою оборону на північному сході, але було важко знайти особовий склад.

"Всі наші сили або тут, або в Часовому Ярі. Я використав все, що у нас є. На жаль, у нас більше нікого немає в резерві", — сказав Буданов.

Він оцінив, що українські сили зможуть укріпити лінії та стабілізувати фронт протягом наступних кількох днів. Але він очікує, що Росія може розпочати нову атаку на Сумщині.

NYT також цитує офіцера Павла Величка, який служить поблизу російського кордону в Сумській області. Він повідомляє, що останнім часом почастішали російські обстріли околиць Сум.

"Я не знаю, чи означає це щось, тому що ці місця і так часто обстрілювали. У будь-якому випадку ми перебуваємо у повній бойовій готовності", — сказав Величко.

наступ окупантів резерви суми

Знак гривні
Знак гривні