Фронт забезпечений дронами максимум до 15% від потреби, — Берлінська

Бійці на фронті наразі недостатньо забезпечені роботизованими засобами, зокрема БпЛА та наземними дронами.

FPV-дрон, фото ілюстративне. Джерело: heroesukraine.org
FPV-дрон, фото ілюстративне. Джерело: heroesukraine.org

Про це заявила засновниця та керівниця Центру підтримки аеророзвідки та волонтерського проєкту Victory Drones Марія Берлінська, повідомляє Укрінформ.

«Це найбільша війна дронів в історії людства — і це тільки початок. Щодо насиченості фронту БПЛА, то якщо аналізувати за параметрами, — ситуація різна. Стало краще з постачанням FPV-дронів, ніж було, але в DJI Mavic ще досі є велика потреба, так само щодо класу «Лелека» — їх не вистачає.

Тому на сьогодні можна оцінити забезпеченість фронту роботизованими засобами, включно з НРК (наземні роботизовані комплекси – ред.) максимум до 15% від потреби», — зазначила Берлінська, виступаючи під час форуму громад та волонтерів «Львівщина – для ЗСУ» в онлайн-режимі.

Читайте також: Зеленський розповів про пережиту у грудні велику кризу нестачі боєприпасів. Завдяки чому вистояла Україна

За її словами, щоб покращити ситуацію із забезпеченням українських захисників дронами, волонтери розробили інженерний курс «Народний FPV» і пропонують громадам долучатися до допомоги ЗСУ.

«Ми запустили курс навчання для людей зі складання FPV-дронів. Це абсолютно безкоштовно. Ми даємо доступ до відео лекцій, а наші інженери покроково супроводжують кожну людину. Курс називається «Народний FPV». Також ми зараз хочемо додати туди знання з РЕР (радіоелектронної розвідки), тобто, як можна зробити самостійно вдома спектральний аналізатор», — розповіла ініціаторка курсу.

За її даними, станом на сьогодні понад 25 тис. людей зареєстровані на цей курс. Процес відбувається наступним чином: люди вдома роблять дрон, далі його відправляють у навчальний центр, де він обов’язково тестується військовими екіпажами — і в разі схвалення їде на фронт.

Читайте також: “Паяльника в руках до цього не тримав”. Як зібрати дрон і скільки це коштує — розповідь волонтера

Уже зараз зазначений курс активно впроваджують Житомирська та Куп’янська громади, які з міського бюджету виділяють компенсацію для жителів.

«Люди хочуть реально бачити, що їхні податки працюють на захист країни. Наприклад, громада передає 100 дронів, за які люди отримали компенсацію з бюджету ТГ, а далі на неї тут же купили комплектуючі на нові дрони — таким чином допомога фронту буде зростати в рази. Я вважаю, що це хороший підхід, коли кожна громада може зробити дрони для своїх хлопців, які воюють», — резюмувала Берлінська.

народний дрон берлінська дрони роботизовані системи

Знак гривні
Знак гривні