Як виглядатиме меморіал Героїв України у Львові (ВІЗУАЛІЗАЦІЯ)

У Львові оголосили переможців архітектурного конкурсу на найкращий проєкт Меморіального комплексу військових поховань Героїв України.

Візуалізація проєкту. Джерело: ЛМР
Візуалізація проєкту. Джерело: ЛМР

Про це повідомляє Львівська міська рада.

Переможцями конкурсу стала команда архітекторів з Хмельницького – Віктор Голубєв та Дмитро Райфшнайдер.

Надмогильні споруди на цвинтарі пропонують виконати з білого архітектурного бетону із вкрапленнями натурального каменю. На надгробному камені, згідно з проєктом, буде місце для фотографії та імені з роками життя військового. Крім того, буде місце для розміщення квітів і лампадок. А збоку біля могил облаштують місця для сидіння.

Візуалізація проєкту. Джерело: ЛМР
Візуалізація проєкту. Джерело: ЛМР

Окрім зони поховань, там планують облаштувати меморіальний сквер, музей, монумент невідомому солдату, каплицю та колумбарій – місце для поховання урн з прахом. До колумбарію можна буде спуститися як сходами, так і пандусом.

"На передній частині комплексу біля вулиці Мечникова пропонуємо облаштувати площу із монументом невідомому воїну. Концепція нової площі полягає у зміненні осі міста на вісь історичну. Ця вісь направлена на Північний Схід та Схід в усереднену точку, що поєднує координати боїв за Київ, Харків, Донецьк, Авдіївку, Дебальцеве, Іловайськ, Херсон та основний напрямок оборони України.

Таке зміщення осі повинне привернути увагу до географічної єдності України та контрастувати зі структурою міста, врізаючись у неї", — каже автор проєкту Дмитро Райфшнайдер.

Візуалізація проєкту. Джерело: ЛМР
Візуалізація проєкту. Джерело: ЛМР

За задумом архітекторів, січення граней Монумента невідомому воїну буде нагадувати щит, а зелень на ньому буде символізувати цвіт нації — військових, які загинули, захищаючи країну.

Також на площі планують розмістити плиту, на якій зобразять графічні знаки бригад і підрозділів, які воювали за Україну. Там облаштують місце для покладання квітів. У кінці "Марсового поля" залишать хрест на честь Української галицької армії. Поруч буде молитовна споруда.

Візуалізація проєкту. Джерело: ЛМР
Візуалізація проєкту. Джерело: ЛМР

"Ми обрали проєкт, де в центрі є поховання Героїв – це основний елемент, який ніщо не може затьмарити. З точки зору самих поховань, надмогильних споруд – тут все дотримано досить коректно. Є козацький хрест, є альтернативна версія цього поховання для нехристиян, є можливість дістатися до будь-якого місця поховання на кріслі колісному.

Мабуть, з точки зору вирішення самої зони поховань – це найбільш коректний з усіх поданих", — пояснює головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Проєкт, обраний серед 27 робіт, ще будуть доопрацьовувати з членами дорадчої ради, до якої входять військові, родини загиблих та представники духовенства і з якими напередодні зустрічались архітектори. 

архітектура герої меморіал Львів

Знак гривні
Знак гривні