Західні армії мають близько 100 батарей Patriot. Але не можуть надати сім, про які просить Україна, — Боррель
Європейський Союз робить недостатньо для того, щоб захистити Україну від повітряного терору Росії, яка прагне знищити українські міста.
Про це під час виступу на європейському форумі Nueva Economia Forum заявив високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.
"Кілька днів тому я розмовляв з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, і він дуже просить сім батарей Patriot для захисту своєї країни. Неможливо уявити, щоб ми не змогли їх надати, враховуючи, що на озброєнні західних армій є близько 100 батарей Patriot. І все ж таки ми не можемо надати ті сім, про які вони відчайдушно просять", — заявив Жозеп Боррель.
Він також зауважив, що необхідно більше говорити не про відновлення в Україні, а про те, як уникнути руйнування.
"Найкращий спосіб витрачати менше на відбудову — це витрачати більше на запобігання руйнуванню. А українці не мають можливості уникнути руйнувань, тому що, по правді кажучи, ми повинні робити більше і швидше, щоб дозволити їм мати необхідний потенціал.
Тому я закликаю тут і звернуся з таким же закликом до міністрів закордонних справ і оборони ЄС через кілька тижнів, коли ми зустрінемося всі разом, збільшити можливості протиповітряної оборони, щоб Україна могла зупинити російські ракети і їхні планерні бомби, які руйнують міську інфраструктуру", — заявив Боррель.
Він також наголосив, що ЄС після подій в Україні увійшов у третій етап розбудови, що полягає у створенні власної системи оборони й безпеки, із посиленням ролі ЄС в колективній безпеці під егідою НАТО.
«Я вважаю, що Європейський Союз вступає сьогодні у третю стадію власного будівництва. Перша відбулася у 1957 році: спільний ринок з обмеженим обсягом спільної європейської політики. Другий (етап) містив прискорення економічної інтеграції через єдиний ринок та спільну валюту. І третя стадія розпочалася разом із війною в Україні, яка спонукала до народження потужної основи для європейської безпеки й оборони.
Досі, говорячи про війни, можна було почути відповідь: "Зверніться до НАТО". Тепер цього вже недостатньо. Ми маємо виконати наші моральні і політичні зобов'язання перед Україною. А там ситуація надзвичайно складна. Російська військова машина працює на повну потужність. З великими витратами, але на повних обертах. Існує повна асиметрія між Росією та Україною.
Росія може вести тривалу війну на виснаження і створювати враження, що вона її виграла, хоча насправді вона її програє. Росії достатньо не програти, щоб показати, що вона перемагає. Україні, навпаки, потрібно виграти, щоб не програти", — сказав Боррель.