СБУ викрила у Києві агентурну мережу ФСБ "під прикриттям" УПЦ (МП). Фоторепортаж

Служба безпеки викрила агентурну групу ФСБ РФ, яка "розганяла" прокремлівські наративи та розпалювала релігійну ненависть в Україні.

5c3987742169a26b7881d7332bfcf0fa

Як повідомили у пресслужбі СБУ, мережа нараховує понад 15 учасників угруповання, чотирьох ключових фігурантів уже затримано. Серед них – один з очільників столичного храму УПЦ (МП), який входив до агентурного апарату російської спецслужби.

"Наразі це одна із найбільших мереж ФСБ, яка діяла в Україні з початку повномасштабного вторгнення. Вона мала чітку ієрархію та розподіл функцій, а також – постійний зв’язок із найбільшими ЗМІ РФ, які одразу підхоплювали «потрібний» контент", – розповіли в СБУ.

5a1be80ec1bafe98eafdfeddcbf962a8

За даними слідства, координатором мережі в Україні був затриманий СБУ клірик. Він відповідав за поширення матеріалів, в яких підбурювали до міжконфесійної ворожнечі та виправдовували агресивну війну проти України.

Для цього представник УПЦ (МП) особисто інструктував «виконавців» – інших учасників агентурної групи ФСБ, які діяли під виглядом «політекспертів» і готували провокативні дописи та відеосюжети.

Цей контент вони поширювали через десятки підконтрольних каналів у Telegram та YouTube, а також на сторінках у Facebook та офіційних сайтах різних єпархій УПЦ (МП).

660b9bcb5a3e00476ad5b1358aa78068

Після оприлюднення матеріалів їх миттєво «підхоплювали» російські центральні телеканали та сайти для поширення фейків про Україну.

На підставі зібраних доказів чотирьом затриманим та ще десятьом учасникам злочинної організації повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

a7b47cf50e8bb22e30b7ed6670962706

Фігурантам загрожує довічне позбавлення волі.

Як повідомляє Інститут масової інформації, організація під назвою “Спілка православних журналістів” зізналася, що фігурує у розслідуванні.

Сайт СПЖ написав, що до співробітників організації прийшла з обшуками СБУ, яка вилучила комп'ютери і телефони. Також там повідомили про обшуки в “Центрі правового захисту УПЦ”, який надає безоплатну правову допомогу зокрема в питанні “захоплення храмів” і “незаконної перереєстрації релігійних громад” (так московська церква називає перехід громад до ПЦУ).

сбу агенти фсб російська пропаганда УПЦ (МП)

Знак гривні
Знак гривні