Первісні люди переселилися з України до решти Європи 1,4 млн років тому, — дослідження
Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Nature, багате на артефакти археологічна пам’ятка Королево на Заході України може бути найдавнішим місцем у Європі, де збереглися свідчення про перших людей.
Археологи з Чеської академії наук проаналізували кам'яні знаряддя, які були знайдені у Королево ще у 1970-х роках, але відтоді їх не могли датувати.
Вчені використали сучасну методику, яка називається космогенним нуклідним датуванням. Виявилося, що знаряддям приблизно 1,4 мільйона років, тому ці інструменти є найдавнішими відомими артефактами в Європі.
Як пише The Washington Post, результат підтверджує теорію про те, що перші гомініни мігрували з Африки і прибули до сучасної Європи зі сходу.
«Досі не було вагомих доказів міграції зі сходу на захід. Тепер ми їх знайшли», — відзначив співавтор дослідження Роман Гарба.
Як пише New Scientist, інша стоянка ранніх гомінін у Дманісі в Грузії датується 1,7 мільйона років тому, тоді як інші стоянки у Франції та Іспанії мають вік близько 1,2 мільйона років.
Це свідчить про те, що ранні люди рухалися з Африки через Грузію в Україну, а потім на захід до решти Європи, каже Гарба, хоча також можливо, що деякі з них перетнули Босфорську протоку в Туреччині.
Хоча частина Грузії географічно міститься в Європі, а вся країна розглядається як частина Європи політично, стоянка Дманісі географічно розташована в Азії, пояснює Гарба. Тому він і його команда розглядають Королево як найдавнішу стоянку людини в Європі, яка була надійно датована.
Королево, де знайшли ці кам'яні знаряддя — це скарбниця доісторичних останків, каже співавтор дослідження археолог Національної академії наук України Віталій Усик, який відвідав це місце торік разом із Гарбою вперше після повномасштабного вторгнення РФ.