Які країни "просіли" в рейтингу дружності за оцінкою українців, — опитування

Китай та Угорщина перейшли в категорію радше недружніх країн для громадян України. Крім того, знизилася частка тих, хто вважає Польщу та США однозначно дружніми країнами.

Про це свідчать результати соціологічного опитування групи "Рейтинг".

58% опитаних вважають ворожим Китай, і 52% – Угорщину. Раніше ці дві держави сприймалися більш нейтрально: Китай у червні 2023 вважали ворожою країною 34% опитаних, а 52% – нейтральною, а Угорщину вважали раніше ворожою країною 42% опитаних, ще 26% – нейтральною.

Нейтрально-дружнім вважають Ізраїль: 44% респондентів оцінили країну як нейтральну, 38% – дружню. Туреччину українці розглядають більше як нейтральну країну (51%). Водночас у порівнянні з червнем 2023 з 40% до 30% знизилася поширеність думки, що Туреччина є дружньою країною.

Інфографіка: "Рейтинг"
Інфографіка: "Рейтинг"

Загалом більшість вважає дружніми до України США і Велику Британію (по 81%), Німеччину (80%), Польщу і Литву (по 79%), Канаду (78%), Францію (70%), Японію (55%).  

Польща залишається дружньої країною для більшості українців, однак позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком. Крім того, з 79% до 33% знизилася частка тих, хто вважає Польщу однозначно дружньою.

Хоча для більшості українців США продовжує сприйматися дружньою країною, однак також з 61% у червні до 35% наразі знизилася частка тих, хто говорить про однозначну дружність США, й натомість обирає варіант «скоріше дружня». 

Абсолютна більшість українців вважає ворожими країнами РФ (97%), Білорусь (90%), Іран (75%). 

Дослідження проводилось 10-11 лютого 2024 року, соціологи опитали 1000 респондентів віком від 18 років і старших в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок.

соціологія союзники україни допомога заходу опитування

Знак гривні
Знак гривні