Експерти назвали головні події української освіти у 2023 році

Асоціація інноваційної та цифрової освіти підбила підсумки найважливіших подій у сфері освіти у 2023 році, повідомили у пресслужбі організації.

Урок року_ Всеукраїнський урок із профорієнтації 2

Призначення року

21 березня міністром освіти та науки України призначили Оксена Лісового, який пройшов професійний шлях від учителя до директора Національного центру «Мала академія наук України». Свою мету на посаді міністра він сформулював так: «Насамперед необхідно зосередити увагу на формуванні та розвитку дітей і молоді через створення умов для їхнього критичного мислення та інструментів для самореалізації у суспільстві».

Урок року

У цю номінацію увійшли одразу два уроки:

15 березня 2023 року у прямому ефірі єдиного телевізійного марафону відбувся Всеукраїнський урок із профорієнтації за участю провідних українських роботодавців. Цей урок у прямому етері побачили школярі з усіх регіонів України.

1 вересня пройшов Всеукраїнський урок з ментального здоров’я для всіх учнів закладів загальної середньої освіти.

Виклик року

5 грудня були оприлюднені результати PISA-2022 – міжнародного дослідження якості освіти, спрямованого на оцінювання здатності 15-річного учнівства застосовувати знання й уміння з читання, математики та природничо-наукових дисциплін у реальних життєвих контекстах. Україна вдруге взяла участь у цьому дослідженні.

Загалом результати виявилися нижчими за результати минулого циклу. Імовірно, на це вплинула сукупність чинників, пов’язаних з пандемією та повномасштабним вторгненням.

Результат року

Впродовж 2023 року активно відкривались Українські освітні хаби (цифрові освітні центри – DLC) для підтримки жінок та дітей, які наразі вимушено перебувають за кордоном через повномасштабну війну. Зараз мережа Українських освітніх хабів працює вже у 10 країнах ЄС, а 8 грудня був відкритий хаб у Великій Британії.

Титул року

Український учитель Артур Пройдаков увійшов до десятки найкращих вчителів світової премії Global Teacher Prize 2023. Своєю працею у різних школах та громадською діяльністю він намагається показати, що робота сучасного вчителя – це не тільки проведення уроків у класі. За його словами, відповідальність педагога – це вміння демонструвати собою гідний приклад, дотримуватися системи цінностей.

Проєкт року

У листопаді стартувала Екосистема з надолуження освітніх втрат на основі штучного інтелекту, яка дозволяє учням виявити, які саме теми зі шкільних предметів потребують надолуження. Навчання можна пройти за допомогою інтерактивних кейсових уроків.

На пілотному етапі доступний контент для учнів 9-11 класів з основних предметів.

Ініціатива року

У 2023 році стартувала ініціатива «Стаємо сильнішими разом!» Вона має шість основних напрямів: нові компетентності вчителя в умовах воєнного стану, права людини та громадянина, психологічна підтримка, підтримка дітей з особливими освітніми потребами, безпечний освітній простір у закладах освіти. Всього за рік ініціатива планує охопити 1 000 громад.

Можливість року

Для можливості опанувати англійську мову у лютому Міністерство культури та інформаційної політики України запустило Національну екосистему вивчення та тестування рівня володіння англійської мови. А у листопаді стартувала платформа з вивчення польської мови для українців, яка отримала офіційний гриф Міністерства освіти та науки України для використання у закладах освіти.

освіта вчителі війна діти міносвіти

Знак гривні
Знак гривні