На Буковині відреставрували популярну серед туристів Хотинську фортецю

У Хотинській фортеці на Буковині закінчили реставрацію мурів, які були в аварійному стані.

Фото: ДІАМ
Фото: ДІАМ

Про це повідомила Державна інспекція архітектури та містобудування України, пише zaxid.net.

«Одна з найстаріших памʼяток архітектури складається із замку (цитаделі) та самої фортеці, куди входить комплекс різних історичних споруд. Останні роки комплекс потребував суттєвого ремонту для запобігання подальших вікових руйнувань. Окремі ділянки оборонних мурів були в аварійному стані. Серед основних робіт були розчищення поверхні мурувань, реставрація кладки, захист поверхні мурувань і влаштування водовідводу», – повідомили у ДІАМ.

Хотинський замок спорудили на Дністрі ще у XIII ст. на місці давньоруського городища X ст. У минулому вона була однією з наймогутніших оборонних фортець у Східній Європі, багато разів перебудовувалась.

Однак, як зазначають історики, аналіз будівельного розчину з найдавнішої частини стіни фортеці показав його схожість до київських вапняних із домішкою битої цегли розчинів XI–XII ст. Це може свідчити про те, що перші кам’яні мури могли постати у XII ст.

ФОТО: ДІАМ
ФОТО: ДІАМ

Через своє стратегічне і прикордонне розташування впродовж семи століть Хотинська фортеця була військовим форпостом багатьох держав – Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Молдавського князівства, Речі Посполитої, Османської, Австро-Угорської та Російської імперій.

У 1621 році під Хотином польське, литовське і козацьке військо під проводом гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного розгромило 160-тисячну турецьку армію. Ця перемога ослабила Османську імперію і зупинила її загарбницькі плани проти Речі Посполитої.

Вдруге турецьке військо там розгромили 1673 року під проводом майбутнього короля Речі Посполитої, а тоді – коронного гетьмана Яна Собеського.

А у XX ст. Хотинська фортеця стала одним із найпопулярніших в Україні туристичних об’єктів і належить до семи чудес України.

туризм хотин спадщина реставрація пам'ятка

Знак гривні
Знак гривні