Чому рекрутинг до ЗСУ не замінить мобілізацію: роз'яснення Міноборони

Рекрутинг до Збройних сил України не замінить мобілізацію, оскільки є сервісом для добровольців.

Фото ілюстративне. Джерело: Генштаб ЗСУ
Фото ілюстративне. Джерело: Генштаб ЗСУ

Про це в ефірі Радіо Свобода заявив речник Міністерства оборони України Ілларіон Павлюк.

"Загалом є неправильне розуміння того, що таке мобілізація й рекрутинг, люди змішують це до купи або думають, що рекрутинг має бути замість мобілізації", — цитує Павлюка РБК-Україна.

За його словами, рекрутинг — це спосіб, що має покращити сервіс для українців, які хочуть доєднатися до ЗСУ добровільно. Водночас рекрутинг не означає повну відмову від мобілізації.

"Це не так, що ми запровадимо рекрутинг, а значить тепер підуть воювати тільки ті, хто хочуть. Важливо розуміти, що захищати країну — це обов'язок кожного громадянина. І рекрутинг не створений для того, щоб хтось не пішов у військо, він створений для того, аби ті, хто хоче воювати, змогли обрати вигідні для себе умови та спеціальності", — пояснив речник.

Він також розповів, що оцінювати результати рекрутингу можна буде приблизно через кілька місяців.

Водночас Павлюк додав, що вже на першому етапі запровадження системи рекрутингу є заявки й відгуки від українців.

"Для того, щоб нормально оцінити, треба дивитися, скільки умовно з тих людей, які зацікавилися цим, реально дійдуть до ВЛК. Скільки з них потім виявляться придатними до служби й опиняться у війську", — зазначив речник Міноборони.

Читайте також: Зміни у процес мобілізації: що обговорює військове керівництво і чого чекати суспільству

Нагадаємо, 13 листопада Міноборони запустило програму рекрутингу до Збройних сил України. Вона передбачає, що кожен охочий українець може обрати той підрозділ та вакансію, де хоче служити. Міноборони вже підписало угоду про співпрацю з найбільшими платформами для працевлаштування: Lobby X, Work.ua та Robota.ua.

мобілізація рекрутинг зсу міноборони

Знак гривні
Знак гривні