750 бронемашин українського виробництва, нові зразки РЕБ, довгий "Нептун" та більше дронів: куди рухається наш ОПК
Заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтерв'ю АрміяInform розповів про перспективи нарощення виробництва озброєння та військової техніки, пріоритети потреб ЗСУ та структуру оборонного бюджету 2024 року.
Гаврилюк повідомив, що Міноборони готує замовлення на виробництво 750 бойових броньованих машин українського виробництва.
«Плануємо замовити у вітчизняних виробників понад 750 бойових броньованих машин різних типів», – сказав Гаврилюк.
Крім того, планується в рази збільшити виробництво мінометних мін, розпочати виробництво снарядів.
Щодо сфери БПЛА, заступник міністра розповів, що на сьогодні у ЗСУ експлуатується близько 70 модифікацій безпілотних літальних апаратів і більш ніж 20 різних типів боєприпасів для БПЛА.
За словами Гаврилюка, нещодавно допущено до експлуатації шість нових зразків РЕБ, у тому числі так звані окопні.
"Оборонне відомство спільно з Генеральним штабом ЗСУ завершило тестування тактичних засобів радіоперешкод баражуючим боєприпасам та FPV-дронам, розроблених вітчизняними підприємствами, які підтвердили свої ТТХ в умовах застосування, наближених до бойових.
Найближчим часом також планується провести тестування низки тактичних засобів радіоелектронної боротьби з БПЛА та засобів виявлення БПЛА", – розповів генерал-лейтенант.
Крім того, він повідомив, що вже допущено до експлуатації мінний трал вітчизняного виробництва.
У галузі ракетного озброєння ведеться робота щодо створення так званого довгого «Нептуна». Йдеться про нову модифікацію ракети для комплексу «Нептун», уточнив Гаврилюк. Також триває робота над модернізацією зенітно-ракетних комплексів «Бук» та С-300.
Заступник міністра оборони підсумував, що загалом у держбюджеті 2024 року на статтю «озброєння, військова техніка та боєприпаси» для ЗСУ виділяється 255 мільярдів гривень.
З них на ракетне озброєння та боєприпаси передбачено 175 млрд. На закупівлю озброєння і військової техніки — 83,2 мільярда, з урахуванням 30 мільярдів, які виділяються Мінцифри на закупівлю БПЛА. Загалом на закупівлю безпілотників у наступному році передбачено понад 43 млрд гривень. На ремонт ОВТ — 24 мільярди.