Блокада кордону: громадські організації у Польщі оприлюднили зверенення до влади на підтримку України (ТЕКСТ)

Блокада польсько-українського кордону становить загрозу функціонуванню української держави, а отже, і безпеці Польщі. Про це йдеться у зверненні низки польських громадських організацій до президента й уряду країни, повідомляє Gazeta Wyborsza. Ниже Texty.org.ua публікують текст заяви.

Фото: Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl
Фото: Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl

"Понад три тижні група польських перевізників блокує основні пункти пропуску на польсько-українському кордоні. Внаслідок цієї блокади українська економіка, яка працює в умовах війни, зазнає багатомільйонних збитків, а деякі компанії були змушені зупинити свою діяльність.

Відбуваються серйозні затримки доставки гуманітарної допомоги і допомоги українській армії, яку переважно організовують громадські організації та приватні особи.

Це руйнує довіру й імідж Польщі, яку в Україні вважають головним союзником у боротьбі з російським агресором. Для української та міжнародної громадськості це незрозумілий акт ворожості й відвернення від українського народу, який бореться за свободу і виживання.

Ми розуміємо складну ситуацію польських перевізників, які, залишені самі на себе, без підтримки польської держави, діють на захист своїх життєво важливих інтересів. Поважаючи їхнє право на захист джерел існування та гідного життя, ми висловлюємо стурбованість тим, що в умовах війни, яка триває, обрана форма протесту може призвести до серйозних наслідків для військових зусиль України і наших взаємних відносин.

Ми солідарні із закликом українських громадських організацій до припинення блокади, опублікованим кілька днів тому, і закликаємо польську владу: уряд і Президента — терміново розпочати переговори з протестувальниками про умови припинення цієї форми протесту.

Продовження блокування прикордонних переходів становить загрозу для функціонування української держави, а отже, і для безпеки Польщі.

Ми звертаємося до організаторів блокади з проханням відмовитися від цієї форми протесту. Закликаємо їх не загострювати конфлікт і спробувати вирішити його шляхом переговорів та перемовин.

Закликаємо польський уряд, Президента та всі зацікавлені сторони якнайшвидше розпочати переговори, які приведуть до системного рішення, що забезпечить справедливі умови конкуренції між транспортними компаніями з України та Європейського Союзу".

Заяву підписали

Центр міжнародних відносин, Варшава

Фонд Центру ім. проф. Броніслава Ґеремека, Варшава

Фонд CultureLab, Варшава

Фонд «Освіта для демократії», Варшава

Фонд Стефана Баторія, Варшава Ф

онд Ініціатива Схід, Варшава

Фонд Liberté!, Лодзь

Фонд «Український дім», Варшава

Група «Закордон», Варшава

Інститут публічних справ, Варшава

Коледж Східної Європи, Вроцлав

Видання Kultura Liberalna, Варшава

Малопольське освітнє товариство, Новий Сонч

Польська гуманітарна акція, Варшава

Польський Фонд ім. Роберта Шумана, Варшава

Польська медична місія, Варшава

Польська гуманітарна група, Мушина

Асоціація ім. Станіслава Бжозовського, Варшава

Асоціація юридичної інтервенції, Варшава

Товариство друзів Більсько-Бялої та Підбескиддя, Більсько-Бяла

Visegrad Insight — Фонд Res Publica, Варшава

Об’єднання українців у Польщі, Варшава

Читайте також: Хто стоїть за блокадою кордону й розпалює антиукраїнські настрої в Польщі

Нагадаємо, Дональд Туск, який у середині грудня може стати прем’єром Польщі, оцінюючи ситуацію з блокуванням кордону з Україною, звинуватив уряд Матеуша Моравецького “в бездіяльності, яку не можна пробачити”.

За його словами, чинний уряд Польщі ставить усіх у дуже складну ситуацію: “Право і Справедливість“, Моравецький і Качинський жахливо, дуже по-дилетантському, непрофесійно і дуже цинічно розіграли українську карту”. При цьому він зазначив, що вивчає цю проблему і проводить зустрічі з політиками й експертами, які займатимуться питанням кордону.

підтримка україни блокада кордону звернення україна-польща

Знак гривні
Знак гривні