"Ми не допустимо перемоги ХАМАСу і Путіна". Ключові тези історичного звернення Байдена до американців

Президент США Джо Байден звернувся до американського народу з промовою. Він говорив про війну в Україні та ситуацію довкола нападу бойовиків ХАМАС на Ізраїль. Промову президента ввечері 19 жовтня за вашингтонським часом транслювали усі провідні телеканали США.

Фото: Jonathan Ernst/Pool via AP
Фото: Jonathan Ernst/Pool via AP

Про це повідомляє Голос Америки.

Що сказав президент США

Байден наголосив на необхідності підтримати як Україну, так і Ізраїль в переломний момент історії, а також звернувся до Конгресу із закликом підтримати нове фінансування програм допомоги, щоб зупинити терор ХАМАС та агресію Путіна.​

Я знаю, що ці конфлікти можуть здаватися далекими. Природне запитання: чому це важливо для Америки? Тож дозвольте мені поділитися з вами, чому забезпечення успіху Ізраїлю та України є життєво важливим для національної безпеки Америки, – сказав Байден. – Ви знаєте, історія навчила нас, що коли терористи не платять ціну за свій терор, коли диктатори не платять ціну за свою агресію, вони викликають ще більше хаосу і ще більше руйнувань”.

Джо Байден, який щойно повернувся з Ізраїлю, сказав, що його серце розбите через події і жертви на Близькому Сході. А також наголосив на тому, як українці постраждали після російського вторгнення: “Ми не забули про масові поховання, знайдені тіла зі слідами тортур, зґвалтування, які росіяни використовували як зброю, і тисячі й тисячі українських дітей, насильно вивезених до Росії, вкрадених у батьків”.

ХАМАС і Путін представляють різні загрози. Але у них є дещо спільне: вони обидва хочуть повністю знищити сусідню демократію, повністю знищити”, – сказав президент США.

Він також наголосив, що ХАМАС не представляє палестинський народ, а тільки використовує палестинських цивільних як живий щит, через що страждають невинні палестинські сім'ї.

"Ми не можемо дозволити, щоб дріб’язкова розлючена партійна політика завадила нам втілити нашу відповідальність як великої нації. Ми не можемо допустити і не допустимо перемоги таких терористів, як ХАМАС і тиранів, як Путін. Я відмовляюся дозволити цьому статися. Ми повинні пам’ятати, хто ми є. Ми Сполучені Штати Америки, Сполучені Штати Америки!” – наголосив Байден у зверненні до народу.

“Немає нічого недосяжного для нас. Якщо ми діємо разом”, – закликав президент американців до єдності.

Звернення до Конгресу

Джо Байден під час виступу попросив Конгрес докласти зусиль, щоб поставки необхідної для захисту України зброї не переривались, "щоб Україна могла припинити жорстокість" російського вторгнення.

Президент оголосив, що у п'ятницю, 20 жовтня, надішле до Конгресу нагальний бюджетний запит для "фінансування потреб американської національної безпеки, щоб підтримати наших критично важливих партнерів, включаючи Ізраїль та Україну".

Байден пояснив, як допомога Україні допомагає створити робочі місця в Америці.

"Дозвольте мені прояснити дещо. Ми відправляємо Україні техніку, яка лежить у нас на складах. І коли ми використовуємо гроші, надані Конгресом, ми за цей рахунок поповнюємо наші власні запаси новим устаткуванням, зброєю, яка захищає Америку і яка виготовлена в Америці", – наголосив Джо Байден.

Якщо не зупинити терористів, то загрози для США та світу продовжать зростати, сказав Байден. Президент додав: “Якщо ми не зупинимо жагу Путіна до влади і контролю в Україні, він не обмежиться Україною”.

"Одна з найкращих промов"

Посол України в США Оксана Маркарова відреагувала на звернення президента Джо Байдена до нації.

«Дякуємо нашому стратегічному другу Америці за всю підтримку нашої боротьби, за розуміння її важливості для всього цивілізованого світу і президенту Байдену за лідерство і це чітке, однозначне і моральне звернення з поясненням для американців», – зазначила дипломатка.

Вона вказала на важливі моменти у промові американського лідера:

Також, за словами Маркарової, промова Байдена названа «однією з найкращих за його каденцію, навіть багатьма опозиційними політиками».

«Така потужна і публічна позиція президента [США] і двопартійна підтримка в Конгресі дає нам підстави для оптимізму щодо знаходження можливості схвалення запиту Адміністрації обома палатами Конгресу», – підсумувала вона.

Повністю виступ американського президента з українськими субтитрами тут.

підтримка україни промова україна-сша байден

Знак гривні
Знак гривні