Швеція надає Україні новий пакет військової допомоги й оцінює передачу винищувачів Gripen

Уряд Швеції оголосив про виділення Україні 14-го пакета військової допомоги та розповів про підготовку рішення щодо можливої передачі винищувачів Gripen.

Про це на брифінгу в п’ятницю заявив міністр оборони Швеції Пол Йонсон, повідомляє ЄП.

Вартість пакета допомоги становить 2,2 млрд шведських крон – 143 млн євро.

Основну частину пакета складають боєприпаси, але також до нього увійшли запасні частини для бронетехніки. Крім того, Швеція надасть Силам оборони України засоби зв'язку та піхотне спорядження.

78be59aadf54b2ed3f20aa18305cee99_1692450838_extra_large

Президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, 19 серпня. Фото: ОП

Йонсон зазначив, що до пакета увійшли матеріали, про які просили українці. "Це слід розглядати як вираження відданості Швеції довгостроковій підтримці України", – зауважив шведський міністр.

Крім того, він повідомив, що Збройним силам Швеції та Шведському управлінню оборонного озброєння доручено вивчити можливість передачі або експорту в Україну винищувачів Gripen.

"Уряд ухвалив рішення доручити… оцінити умови, на яких Швеція може зробити свій внесок у сфері бойових літаків. Ми можемо зробити це за допомогою розширення нашої участі в коаліції F-16 або шляхом передачі в дар або експорту системи Gripen", – сказав Йонсон.

Очікують, що оцінка буде готова до 6 листопада.

"Ми також заявили, що обов'язковою умовою для надання винищувачів є те, що Швеція є союзником НАТО, і ми вели діалог з українцями, і вони висловили розуміння цього", – сказав Йонсон. Як відомо, Швеція досі не приєдналась до НАТО через блокаду Туреччини та Угорщини й наразі немає розуміння, коли вона може стати членом Альянсу.

Швеція входить до авіаційної коаліції, метою якої є надання Україні винищувачів. Раніше українські льотчики й наземний персонал мали можливість випробувати у Швеції літаки Gripen.

допомога Україні союзники україни Gripen швеція

Знак гривні
Знак гривні