Вірмени масово покидають Нагірний Карабах: вже виїхала більша частина населення

З Карабаху до Вірменії в’їхали вже майже 85 тисяч вірмен, які не захотіли залишатися у регіоні після його повернення під контроль Азербайджану.

Про це повідомляє "Радіо Азатутюн", пише ЄП.

В уряді Вірменії повідомили, що станом на 6:00 29 вересня кордон Вірменії перетнули 84 770 вимушених переселенців з Нагірного Карабаху.

За даними перепису населення у регіоні 2015 року, там проживало близько 145 тисяч осіб, майже всі – етнічні вірмени. Тож Карабах залишила вже більша частина його мешканців.

01000000-0aff-0242-bb60-08dbbf87e72c_w1023_r1_s

Фото: Anton Porvatkin/RFE/RL

Як відомо, у неділю-понеділок з регіону почали виїжджати вірмени, які не бажають залишатися у Карабаху після його переходу під контроль Азербайджану. Перша група прибула увечері в неділю у супроводі російських "миротворців". 

Люди прибувають через прикордонне містечко Корнідзор, де їх зустрічають волонтери та пропонують їжу і речі першої потреби. З вівторка уряд Вірменії запустив у всіх регіонах країни спеціальні центри для підтримки вимушених переселенців з Карабаху. 

Водночас у Баку заявили, що вірмени, які масово залишають Карабах, роблять це за власним вибором, і ті, хто поїхав, можуть повернутися.

"Це не має нічого спільного з примусовим переселенням чи якимось бажанням Азербайджану, щоб вони поїхали. У них справді є вибір. Важливо наголосити, що ми закликали їх залишитися і бути частиною багатонаціонального Азербайджану. Вірмени, які поїхали з Азербайджану, можуть повернутися", – сказав представник президента Азербайджану з особливих доручень Ельчин Амірбеков.

Амірбеков також розкритикував прем’єра Вірменії Нікола Пашиняна, який називає масовий виїзд вірмен з Карабаху проявом етнічних чисток з боку Баку, та заявив, що це ставить під питання можливу мирну угоду між Азербайджаном та Вірменією.  

Читайте також: У всьому винен Пашинян. Російська пропаганда намагається довести, що Москва не зрадила вірменів

Нагадаємо, 28 вересня так званий президент невизнаної республіки вірмен у Карабаху підписав указ, за яким усі її установи та організації припиняють існування з 1 січня 2024 року.

За тиждень до цього, 20 вересня, Азербайджан заявив про відновлення свого суверенітету після завершення одноденної "контртерористичної операції" у Карабаху. У Баку пообіцяли забезпечити вихід із регіону вірменам, які складуть зброю.

карабах вірменія азербайджан

Знак гривні
Знак гривні