В Україні розробили роботизованого міношукача. Він не підривається при наїзді на міну (ФОТО, ВІДЕО)

Українська компанія Frendt представила надлегку систему для дистанційного пошуку мін.

Про це повідомив засновник компанії Віталій Шуберанський, передає Промисловий портал.

Заявляється, що машина обладнана шинами наднизького тиску, тому не підривається при наїзді на вибухонебезпечні предмети.

nUp8NuyiK-rozminuvannia2

Kdx3-iDVd-rozminuvannia3

Фото: Traktorist.ua

«Спочатку ми зробили концепцію трактора на дистанційному керуванні, але потім зрозуміли, що коли ми знаходимо небезпечний предмет, трактор автоматично зупиняється і комусь потрібно йти провести розмінування для того, щоб машина могла рухатись далі. Ця концепція не підходить, тому що в нас зажди люди читають інструкцію після того коли щось сталося. І можна реально отримати великі матеріальні втрати», – розповідає Віталій Шуберанський.

Він також зауважив, що середня продуктивність людини під час розмінування — 25 м кв. на день, дистанційна машина може виконувати пошук вибухонебезпечних предметів на 10 тис. м кв. за 1 год.

Засновник компанії Frendt пояснив, що через це був придуманий надлегкий засіб для дистанційного зондування землі, який оснащений шинами низького тиску і коли наїжджає на вибухонебезпечний предмет, детонація не відбувається і машина їде далі, передаючи інформацію про ділянку, на якій була виявлена небезпека.

За словами розробників, на машину можна встановити будь-які детектори, чи то метало- чи радари.

"Система дистанційно передає дані в офіс, прив’язуючи до GPS-координат і ми маємо карту небезпечних предметів, яку використовують сапери, і їм набагато простіше підходити до кожної ділянки й проводити розмінування", – розповів Шуберанський.

українські розробки роботи розмінування

Знак гривні
Знак гривні