Януковича та Азарова судитимуть за "Харківські угоди": що встановило розслідування

У Державному бюро розслідувань завершили спеціальне досудове розслідування стосовно колишніх президента та прем’єр-міністра України за обвинуваченням у вчиненні державної зради та надання допомоги РФ у проведенні підривної діяльності проти України.

Про це повідомляє пресслужба ДБР і Офіс генпрокурора.

Розслідування встановило, що експрезидент України Віктор Янукович, в порушення вимог Конституції та Закону України «Про міжнародні договори України», 21 квітня 2010 року у місті Харкові підписав від імені України угоду, якою продовжив на 25 років строк перебування чорноморського флоту РФ у Криму.

Своєю чергою ексголова уряду Микола Азаров, в порушення згаданих нормативних актів, того ж дня підписав розпорядження про схвалення Кабінетом міністрів України так званих Харківських угод на користь РФ.

"Колишні керівники держави штучно створили передумови для збільшення чисельності російських військ на території України, їх переоснащення й модернізації та у подальшому – вторгнення збройних сил РФ і окупації ними АР Крим і міста Севастополя.

Окупація півострова надала можливість Росії здійснити протягом 2014-2022 років нарощування особового складу та військової техніки збройних сил ЧФ РФ, а також створити нові військові частини та підрозділи. Вони були застосовані державою-агресором для повномасштабного військового вторгнення 24 лютого 2022 року на територію України", – зазначили в ОГП.

Як повідомили в ДБР, слідство задокументувало збитки держави, завдані екскерівництвом країни через підписання Харківських угод, на понад один трильйон вісімдесят мільярдів гривень.

Колишні керівники держави обвинувачуються у вчиненні державної зради та надання допомоги Росії у проведенні підривної діяльності проти України (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України).

Оскільки обвинувачені переховуються на території держави-агресора, досудове розслідування здійснювалося ДБР за спеціальною процедурою (in absentia).

Від ТЕКСТІВ: З ратифікації Харківських угод фактично почалася окупація Криму. Ми пригадали список політиків, які допомагали окупанту, у статті:

Вони здали Крим. Поіменний список. Хто бився за Харківські угоди, які дозволили Росії почати окупацію

Харківські угоди Янукович Азаров державна зрада

Знак гривні
Знак гривні