Україна б'є по наземних російських цілях модернізованими "Нептунами", – Newsweek

Україна адаптує протикорабельні ракети "Нептун" вітчизняного виробництва для завдання ударів на великі відстані.

Таких висновків дійшли західні експерти після того, як Київ застосував свою "цілковито сучасну" зброю в Криму, пише Newsweek.

Заступник директора проєкту протиракетної оборони Центру стратегічних і міжнародних досліджень Ян Вільямс каже, що модифіковані ракети "Нептун", розроблені незадовго до початку повномасштабної війни, "є частиною ширших нещодавніх зусиль України, спрямованих на посилення її ударного потенціалу на великих відстанях".

Видання зазначає, що анонімний представник українського оборонного відомства в інтерв'ю The War Zone повідомив, що Україна використовувала модернізовану версію своєї ракети "Нептун" і атака "була на 100% здійснена нею".

e51f7ec-neptun

Ілюстрація: Newsweek

Аналітики повідомили Newsweek, що потреба України в системах дальнього радіуса дії для ураження віддалених російських цілей перевищує її можливості, і Київ адаптувався до цієї ситуації.

"В ідеальному світі для наземних місій не застосовують сучасні протикорабельні ракети, які спеціально розроблені для того, щоб топити важкоброньовані військові кораблі в морі", – каже Вільямс.

Утім, додає експерт, Україна стикається з реальним дефіцитом систем для глибинних ударів. Він наголошує, що Київ змушений застосовувати модифіковані протикорабельні ракети, оскільки не має доступу до американської системи тактичних балістичних ракет ATACMS або крилатої ракети дальнього радіуса дії Taurus німецького виробництва.

"Україна адаптується і використовує те, що у неї є під рукою", – стверджує Вільямс, але це не має розглядатися як довгострокове рішення для задоволення потреб України в ударах на великі відстані.

Удар по мису Тарханкут на заході Криму наприкінці минулого місяця "довів, що Україна може використовувати "Нептун" в режимі наземної атаки й таким чином ставити під загрозу російські об'єкти в раніше безпечних тилових районах", – сказав Сідхарт Каушал, науковий співробітник Королівського інституту об'єднаних збройних сил, який займається дослідженнями в галузі оборони.

Удар по порівняно невеликій цілі, яка може перехоплювати повітряні загрози, як С-400, свідчить про те, що Україна має високоякісну розвідку і що наземний ударний "Нептун" може ховатися за перешкодами, щоб наблизитися непоміченим для Росії, сказав Каушал. Це також може натякати на те, що "Нептун" може використовувати контрзаходи проти виявлення, або ж використовуватися разом з обладнанням для глушіння, продовжив він.

"Все це вказує на досить складну координацію можливостей українців", хоча є багато невідомих факторів, вважає Каушал.

За його словами, однією з ймовірних відмінностей між наземною версією "Нептуна" і протикорабельною є система наведення.

Newsweek зазначає, що експертам важко судити про те, скільки ракет "Нептун" може мати у своєму розпорядженні Україна, але навряд чи це великий арсенал. За словами Каушала, навіть у мирний час важко масово виробляти такий тип озброєнь, а Росія доклала чимало зусиль, щоб вразити українську військово-промислову базу.

модифікована зброя ракети знищена техніка рф нептун

Знак гривні
Знак гривні