В Україні налагодили виробництво динамічного захисту для бронетехніки

Український оборонно-промисловий комплекс налагодив виробництво елементів динамічного захисту “Контакт-1”.

Про це повідомляє Мілітарний.

Видання зазначає, що на озброєнні українських військових помітили елементи динамічного захисту 4С20 “Контакт-1” 2023 року виготовлення.

Bez-imppeni

Український елемент динамічного захисту 4С20 "Контакт-1" виробництва 2023 року. Фото: mil.in.ua

Також на пластинах є маркування з типом вибухової речовини ПВР-5А, що міститься всередині елементу.

"Маркування виконано українською мовою, тобто “ПВР” — пластична вибухова речовина. Останнє говорить про українське походження виробу", — зауважує мілітарний портал.

Ці пластини вкладаються по дві одиниці в спеціальні коробчаті контейнери, які навішують на важку бронетехніку й танки.

Вони ефективно захищають важливі ділянки броні від простих кумулятивних боєприпасів, таких як ручні протитанкові гранатомети, та старих керованих протитанкових ракет.

“Контакт-1” був розроблений ще у СРСР в 1982 році та належить до першого покоління динамічного захисту. Його елементи відомі у збройних силах під індексом 4С20.

explosive-reactive-armour-8

Конструктивно елемент 4С20 – це пластина, що у розрізі схожа на “пиріг” із вибухівки, що з обох боків вкрита металевими пластинами. Ілюстрація: mil.in.ua

При влучанні кумулятивного боєприпасу в елемент динамічного захисту вибухова речовина всередині детонує та “виштовхує” металеві пластини корпусу у протилежні сторони. Під час руху пластини перетинають траєкторію струменя, постійно впливаючи на нього. Частина енергії струменю витрачається на пробиття цих пластин, а бічний імпульс від зіткнення дестабілізує струмінь.

За умови правильного встановлення елементів динамічного захисту на броні він здатен нейтралізувати до 350-400 мм бронепробиття кумулятивного струменю.

Проте “Контакт-1” не здатен ефективно протидіяти тандемним кумулятивним боєприпасам та підкаліберним снарядам.

опк війна виробництво захист бронетехніки

Знак гривні
Знак гривні