На Нобелівську премію миру висувають "рух пацифістів" обвинуваченого у держзраді Коцаби та організації з РФ і Білорусі

Міжнародне бюро миру (IPB) висунуло на цьогорічну Нобелівську премію миру організації з України, Білорусі та Росії, які допомагають відмовникам від військової служби.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на заяву організації.

На Нобелівку номінують білоруський правозахисний центр «Наш Дім», російський «Рух відмовників від військової служби» (який у РФ визнали іноагентом) та «Український рух пацифістів».

Останню організацію заснував Руслан Коцаба — скандально відомий івано-франківський журналіст та блогер, який працював на «каналах Медведчука».

У 2015 році Коцабу затримали після того, як він опублікував відеоролик, у якому війну на сході України назвав «братовбивчою громадянською» і висловив свою негативну позицію щодо мобілізації.

Наступного року його засудили через перешкоджання діяльності Збройних сил України, але апеляційний суд повністю виправдав Коцабу. У 2017 році інший суд скасував виправдальну ухвалу, а з 2018-го почався новий розгляд справи Коцаби. Із квітня 2019 року справа перебуває на розгляді в Коломийському суді.

574f4dc150bb13a7

Коцаба у США. Фото: kurs.if.ua

У 2022 році Руслан Коцаба виїхав до США, не з'явившись на судове засідання по своїй справі. Як писав сайт “Наші гроші. Львів”, Коцаба зміг виїхати з України на підставі того, що супроводжував свою матір з інвалідністю. Водночас адвокатка Коцаби повідомила, що він перебуває у США за програмою “Єднання заради України”, запровадженої для допомоги українським біженцям.

За даними Суспільного, 14 липня обвинувачений у держзраді Коцаба вперше за майже рік свого перебування за кордоном вийшов онлайн на зв'язок під час судового засідання. Він відмовився від безоплатного адвоката та наполягав на участі в судових засіданнях його захисниці Тетяни Монтян, яка перебуває в окупованому Донецьку і яку теж обвинувачують у держзраді.

Міжнародне бюро миру в Берліні пояснило рішення висунути ці три організації на премію через їхню «відданість у своїх зусиллях як захисників миру, відмови від військової служби з мотивів совісті та прав людини, особливо після 24 лютого 2022 року».

Бюро має право висувати інших на Нобелівську премію миру, оскільки саме було її лауреатом (1910 року). Як зазначається, Нобелівку також отримали 13 його представників.

відмовники коцаба премія миру

Знак гривні
Знак гривні