Бундесвер не рушив би в бій за таких умов: ексгенерал німецької армії відкинув критику контрнаступу ЗСУ

Представник опозиційного до уряду Шольца Християнсько-демократичного союзу (ХДС) з питань оборони, в минулому генерал Бундесверу Родеріх Кізеветтер заявив, що відкидає критику контрнаступу українських військ.

Кізеветтер прокоментував Укрінформу публікацію Bild, яке оприлюднило фрагменти нібито секретного документа Бундесверу з критикою контрнаступу Сил оборони України.

Політик зауважив, що в цитованому німецьким виданням документі, якого він ніколи не бачив, нібито критикуються українські методи ведення наступу, які не відповідають правилам, прописаним у підручниках, а тому не є функціональними.

362917532_629066859406396_3214789516302174007_n

Фото ілюстративне. Джерело: Генштаб ЗСУ

«Я принципово відкидаю таку критику, адже ми, німці, Бундесвер не перебуваємо в окопах і тому не повинні критикувати, сидячи в теплих кріслах і не маючи даних про ситуацію на місці. Україна має покладатися на свій досвід і, зрештою, обходитися тією вкрай малою кількістю матеріалу, який вона отримує на підтримку», – заявив Кізеветтер.

За його словами, Україні доводиться в міру можливостей шукати будь-які слабкі місця в російській обороні та перекривати шляхи постачання військ РФ. Справжній загальновійськовий бій за цих обставин неможливий, оскільки Україні бракує бойової авіації, засобів антидронної та протиповітряної оборони, далекобійного озброєння і насамперед достатньої кількості боєприпасів.

Ексгенерал німецької армії зауважив, що Бундесвер не рушив би у бій без належної протиповітряної оборони та безпосередньої підтримки з повітря.

Понад те, продовжив депутат Бундестагу, саме коливання держав-партнерів, особливо Німеччини, призвели до того, що Україна втратила майже рік, а Росія за цей час змогла значно розширити свої лінії оборони та глибоко окопатися. Отже, Україні зараз набагато важче просуватися у процесі визволення своїх територій.

Читайте також: Армія США вела б контрнаступ інакше, ніж ЗСУ: експерти про відмінності

Він переконаний, що партнери передали Україні замало озброєнь і надто пізно. І це шкодить українським воїнам, яким зараз доводиться долати потужні рубежі оборони.

Можливо, українська армія діє не за підручниками Бундесверу, але воює за власним досвідом і розумінням, відповідно до реальних умов на фронті протяжністю понад 1500 км, зауважив колишній військовий.

«Дуже зухвало критикувати, коли Німеччина винна в повільному прогресі: найбільша проблема України в тому, що вона втратила рік через затримку постачання зброї», - наголосив представник ХДС, найбільшої опозиційної партії в парламенті ФРН.

Читайте також: Які помилки Заходу ускладнили контрнаступ України – Observer

Він нагадав, що терор проти мирних українців не припиняється, щодоби тривають ракетні обстріли та атаки безпілотників, і протиповітряна оборона не в змозі захистити в першу чергу цивільне населення. Та попри все мужнім українським воїнам вдалося за п’ять тижнів визволити стільки території, скільки Росія окупувала за шість місяців.

«Від держав, які підтримують Україну, залежить, наскільки успішним і швидким буде її визвольний наступ. Ми можемо негайно відправити ATACMS, F16, Taurus, а також інші основні бойові танки. Це розумніше, ніж сидіти в кріслі й коментувати просування фронту, якого ми в Німеччині взагалі не можемо зрозуміти. Тим більше, що ми б не відправляли свої війська в такі важкі ситуації. Прикро», – резюмував німецький законодавець.

контрнаступ зсу україна-німеччина допомога заходу бундесвер

Знак гривні
Знак гривні