У Миколаєві будують перше судно для розмінування

У Миколаєві на виробничих потужностях підприємства «Нібулон» розпочався процес будівництва судна для ДСНС, основним призначенням якого стане розмінування водних шляхів.

Про це повідомив Михайло Різак, директор із взаємодії з органами влади та питань сталого розвитку компанії «Нібулон».

За його словами, суднобудівники компанії відновили промислове оброблення алюмінію для суднобудування, попри війну.

Власним коштом на «Нібулоні» почали будувати перше судно для ДСНС, основним призначенням якого стане розмінування міжнародних внутрішніх водних шляхів.

Деталей проєкту представники компанії не розкрили. Проте, інформує Мілітарний, автори онлайн-журналу “Миколаїв – місто корабелів” звертають увагу на те, що в суднобудівній програмі на 2019-2022 роки «Нібулон» анонсував побудову рейдового катера.

Це алюмінієве судно, довжиною близько 30 м, с незначно підвищеним півбаком, з розвиненою надбудовою, яка дає змогу розмістити водолазні команди або будь-яких інших фахівців для проведення аварійно-рятувальних операцій. Судно обладнане RIB-човном та багатофункціональною кран-балкою.

За словами представників «Нібулону», у перспективі на підприємстві хочуть побудувати 15 таких суден для потреб ДСНС за підтримки донорів та держави.

359501299_1011868673544099_1006669498627626340_n

Керівники "Нібулону" показали почесному консулу України в Нідерландах Karel Burger Dirven потужності підприємства й ознайомили з ходом будівництва катера для водолазної групи розміновування

Михайло Різак зазначив, що створення таких суден сьогодні надзвичайно актуальне, оскільки понад 16 тисяч км² акваторії внутрішніх водних шляхів та підходів до портів заміновано.

Суднобудівний підрозділ компанії «Нібулон» – єдиний в Україні завод із технологією, зокрема, промислового суднобудування з корабельного алюмінію.

Нагадаємо, 31 липня 2022 року власник «Нібулону» Олексій Вадатурський загинув разом з дружиною унаслідок обстрілу росіянами Миколаєва. Нині компанію очолює його син Андрій Вадатурський.

розмінування миколаїв судноплавство

Знак гривні
Знак гривні