Кремль планує додатково залучити до армії РФ близько 500 тисяч осіб, – Генштаб

Кремль планує додатково залучити до збройних сил РФ до 500 тисяч осіб внаслідок набору контрактників для комплектування та поповнення втрат підрозділів у зоні бойових дій.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

"Офіційно мобілізація у РФ призупинена. Однак здійснюються заходи з набору військовослужбовців за контрактом для комплектування та поповнення втрат підрозділів у зоні бойових дій. За планами Кремля, до лав збройних сил передбачається додатково залучити до 500 тис. осіб. Але рівень підготовки та забезпечення військовослужбовців, що підписують контракти, є недостатнім для виконання завдань за призначенням – вони набувають необхідний досвід безпосередньо в ході бойових дій", – розповів бригадний генерал.

Громов наголосив, що зважаючи на значний мобілізаційний ресурс, Росія здатна повністю забезпечити власні збройні сили особовим складом для ведення тривалої війни на виснаження.

Бригадний генерал деталізував, що в період з початку весняного призову противник залучив на контрактну службу лише від 6 до 15 тисяч осіб. Водночас, за його словами, керівництво РФ планує у стислі терміни поліпшити ситуацію шляхом формального "влиття" до складу збройних сил бойовиків приватних військових компаній, окрім ПВК "Вагнер", чисельністю близько 40 тисяч осіб.

Громов також поінформував, що зараз у центрах підготовки на території Білорусі проходять навчання від 3 до 5 тисяч мобілізованих російських військовослужбовців.

Окрім того, представник Генштабу ЗСУ зауважив, що в Росії масового набору ув’язнених осіб до регулярних військ не було. " У складі загальновійськових з’єднань та військових частин діють лише штатні роти “Шторм-Z”, які комплектуються засудженими, що погодилися підписати контракт з міністерством оборони РФ. Масовий набір ув’язнених, за окремими оцінками – до 27 тисяч осіб, здійснювався в ПВК “Вагнер”. Саме її підрозділи виконували завдання в інтересах регулярних військ РФ та активно застосовувалися в бойових діях у Бахмуті", – пояснив Громов.

Бригадний генерал також розповів, що на цей час Генштабу ЗСУ відомо про формування противником нових військових частин та підрозділів у складі 25-ї загальновійськової армії центрального військового округу та 40-го армійського корпусу південного військового округу. Ці сили можуть бути застосовані як стратегічний резерв.

"За нашими даними, до складу 25-ї армії будуть входити мотострілецька дивізія, дві мотострілецькі та одна танкова бригади. До складу 40-го армійського корпусу – мотострілецька дивізія та бригада. Можливі терміни їх готовності – не раніше початку наступного року. А строки перекидання до кордонів України залежатимуть від рівня готовності до ведення бойових дій", – розповів Олексій Громов.

контрактники мобілізація РФ війна на виснаження зс рф

Знак гривні
Знак гривні