Вплив громадськості: Зеленський таки підписав закон про заборону книжок з РФ і Білорусі

Президент Володимир Зеленський підписав закон про обмеження ввезення та розповсюдження видавничої продукції з Росії, Білоруси та тимчасово окупованої території України.

«Підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України". Вважаю закон правильним», – зазначив Зеленський.

Він також пояснив, що текст закону був надісланий інституціям ЄС для додаткової оцінки того, чи можуть окремі норми документа вплинути на виконання зобов’язань у частині захисту прав меншин, зокрема мовних, у контексті рекомендації Висновку Європейської комісії щодо заявки України на членство в ЄС.

Нагадаємо, що відповіді на петицію щодо підписання закону Зеленський пояснив, що не візував його, оскільки надійшли пропозиції від Міністерства юстиції та МЗС України застосувати вето.

Автор петиції, співкоординатор руху "Простір свободи" Тарас Шамайда та письменники та інші громадські діячі ініціювали кампанію з вимогою невідкладно підписати закон, що, зрештою, дало свої результати. Докладніше про це ТЕКСТИ писали тут.

"Шкода, що довелося чекати на це цілий рік. Але дякую за це дуже важливе державницьке рішення! Дякую всім, хто наближав цей день!" – прокоментував рішення президента Шамайда.

зеленський видавництва книжковий ринок закон

Знак гривні
Знак гривні