Будинок художниці Поліни Райко пішов під воду. Краса наїву, яку ми втратили (ФОТО)
Будинок-музей видатної художниці Поліни Райко, розташований в Олешках, опинився під водою. Про це повідомив представник Херсонського обласного благодійного фонду ім. Поліни Райко, художник Семен Храмцов.
“Станом на зараз (7.06.23 18:00) мені відомо, що будиночок з фресками під водою. Берегині евакуювалися і знаходяться в безпеці. Є запит на ліки, їжу, воду,” — йдеться у повідомленні.
Поліна Райко — художниця, що творила у стилі наївного мистецтва. Почала малювати в 69 років, зобразивши білого голуба на хвіртці. За кілька років вкрила малюнками всі поверхні свого будинку (стіни, ворота, паркан, літню кухню), а також могили родичів на кладовищі. Померла в 75 років, 15 січня 2004-го. Дослідники ставлять її творчість в один ряд з мистецтвом Марії Примаченко та Катерини Білокур.
"Для збереження будинку Райко у 2008 році художник В’ячеслав Машницький створив Херсонський обласний благодійний фонд ім. Поліни Райко. До повномасштабного вторгнення в ньому проходили фестивалі, резиденції, зйомки фільмів. Наразі Олешки окуповані військами РФ. Під час окупації Херсонщини В’ячеслав Машницький зник безвісти", — розповів культурний експерт, письменник і викладач Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну Богдан-Олег Горобчук.
Будинок Поліни Райко охороняється Законом України «Про охорону культурної спадщини». Цінність її творчості підтверджена багатьма як українськими, так і іноземними експертами.
Про те, як з 2004 року, коли померла Поліна Райко, не могли зрушити з місця справу збереження її художньої спадщини, докладно написав історик, публіцист, старший науковий співробітник Національного музею історії України у Другій світовій війні Роман Кабачій.
Докладніше про Поліну Райко можна прочитати тут.
![351351069_274525128285873_4507893362074208248_n.jpg](/media/images/351351069_274525128285873_4507893362074208248.width-1000.jpg)
Фото: Богдан-Олег Горобчук/Фейсбук
![351490102_154524190950234_8957905516334898805_n.jpg](/media/images/351490102_154524190950234_8957905516334898805.width-1000.jpg)
Фото: Богдан-Олег Горобчук/Фейсбук
![352219146_1206183760073470_7651911950678841350_n.jpg](/media/images/352219146_1206183760073470_765191195067884135.width-1000.jpg)
Фото: Богдан-Олег Горобчук/Фейсбук
![352375974_998967711113743_6034810257140618901_n.jpg](/media/images/352375974_998967711113743_6034810257140618901.width-1000.jpg)
Фото: Богдан-Олег Горобчук/Фейсбук
![351352668_3504136963204239_8396752712420306546_n.jpg](/media/images/351352668_3504136963204239_839675271242030654.width-1000.jpg)
Фото: Роман Кабачій/Фейсбук
![352233616_634265678589558_8290032075958556232_n.jpg](/media/images/352233616_634265678589558_8290032075958556232.width-1000.jpg)
Фото: Стефанія Андрусяк/Фейсбук
![46194083_725578507814148_1085500834571091968_n.jpg](/media/images/46194083_725578507814148_1085500834571091968_.width-1000.jpg)
Фото: Благодійний фонд ім. Поліни Райко