Скільки українців планують повернутися з Польщі додому, – дослідження

В Україну планують повернутися у ближчій чи довшій часовій перспективі 62% українців у Польщі.

Про це свідчать дані соціологічного дослідження "Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики і перспективи", повідомляє Укрінформ.

Опитування провели Міграційна платформа EWL, Фонд підтримки мігрантів на ринку праці EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету.

Автори дослідження вказали, що 60% опитаних становлять довоєнні мігранти, 40% – воєнні біженці після 24 лютого 2022 року.

Дослідники зауважили, що 62% опитаних планують повернутися в Україну в ближчій чи довшій часовій перспективі. Водночас серед воєнних біженців бажання залишитися в Польщі виявили 30%. Також 50% українців у Польщі заявили про намір подавати документи на отримання посвідки на проживання.

Серед стимулів залишитися в Польщі респонденти обрали: «у мене є друзі, знайомі в Польщі», «поляки доброзичливі до громадян України», «Польща є найближчим у культурному плані сусідом», «наші мови схожі», «у Польщі легше знайти роботу».

Тим часом залишитися в Польщі респондентам заважає: «переживання за близьких в Україні», «брак коштів для проживання», «труднощі в пошуку роботи», «труднощі в доступі до медицини», «економічна ситуація в Польщі» та «слабке знання польської мови» (останнє обрали 10% відсотків довоєнних мігрантів та 25% воєнних біженців).

соціологія трудові мігранти біженці україна-польща

Знак гривні
Знак гривні