Парламентська асамблея НАТО визнала злочини Росії проти України геноцидом, а режим у РФ – рашизмом

Парламентська асамблея НАТО одностайно визнала злочини Росії проти України геноцидом, а терористичний режим у РФ – рашизмом.

Про це повідомив голова постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

"Це наша дипломатична перемога. Всі наші ключові побажання щодо фінального тексту декларації враховані.

Там є і підтримка міжнародного трибуналу, і допомога Україні до перемоги і після неї, і засудження ідеології рашизму, і відновлення територіальної цілісності, і санкції, і репарації, і план Маршалла, і багато іншого", – зазначив Чернєв.

За його словами, українські дипломати довго боролися за такі прямі та чіткі формулювання, цьому передували десятки й сотні годин переговорів та консультацій.

347224835_755045166348430_2201945158554999758_n.jpg

Фото: Єгор Чернєв/Фейсбук

"На сесії Асамблеї в Люксембурзі ми добилися прийняття надзвичайно сильної декларації, яка буде мати далекосяжні політичні наслідки", – пояснив Чернєв.

Він також наголосив, що завдяки цьому рішенню "фундамент до саміту НАТО у Вільнюсі закладений". "Парламентарі країн Альянсу свою позицію висловили. Тепер справа за урядами", – додав голова постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО.

Він також повідомив, що ПА НАТО закликала уряди своїх країн відкрито оголосити на саміті у Вільнюсі про те, що Україна стане членом Альянсу і погодити наступні конкретні кроки для вступу України до НАТО.

НАТО рашизм геноцид дипломатія

Знак гривні
Знак гривні