Яким є розрив між реальністю світових мігрантів та їхніми пошуковими інтересами, – візуальне дослідження

Аналітик та дизайнер візуалізації даних Мохаммад Вакед у масштабному дата-проєкті "Міграція: між пошуком і реальністю", використовуючи дані гугл-трендів, дослідив розрив між реальністю світових мігрантів та їхніми пошуковими інтересами (одразу зауважимо, що дані охоплюють 2005–2020 роки, тому зміни, спричинені повномасштабним вторгненням Росії в Україну, тут не відображені).

Як пояснив автор дослідження, у цьому проєкті було використано два набори даних. Перший набір даних – це п'ять найпоширеніших пошукових запитів щодо міграції десятьма найпоширенішими мовами світу у 2005-2020 роках. Другий набір даних – це дані Організації Об'єднаних Націй (International Migrant Stock) за період 2005-2020 років, відфільтровані до 100 найпопулярніших країн призначення.

FwRmi_1X0BkhMUE.jpg

"Сьогодні більше людей, ніж будь-коли, живуть не в тій країні, в якій вони народилися. Кожна 30-та людина у світі – мігрант.

Я почав збирати дані цих двох паралельних світів (міграційна реальність проти пошукового інтересу). Я використовував п'ять різних форм для поширених міграційних запитів, таких як: мігрувати до (країна) або переїхати до (країна) тощо. Потім, щоб трохи полегшити завдання, я зібрав дані лише про 100 найбільших країн за кількістю іммігрантів до них станом на 2020 рік.

Щоб отримати точніші результати, я використав 10 різних перекладів запитів відповідно до десяти найбільш поширених мов у світі, щоб краще охопити різні регіони", – пояснює єгипетський дослідник.

Моххамад Вакед показав на прикладі чотирьох найбажаніших країн в чотирьох різних регіонах світу відмінності між реальною міграцією в ці країни та пошуком людей, які бажають переїхати до них або з них. Цими обраними країнами є: Аргентина (Південна Америка), Фінляндія (Європа), Туреччина (Близький Схід), Японія (Східна Азія).

Аргентина

Відносні середні значення між потоком мігрантів до країни і пошуковою зацікавленістю майже однакові, але походження обох потоків різне. Мігранти в основному походять з Парагваю, Болівії та Чилі, тоді як пошуковий інтерес до переїзду в Аргентину походить з Росії, Венесуели, США та Колумбії.

Фінляндія

Порівняння виявило великий розрив між мігрантами, які в основному походять з двох країн (Естонії та Швеції), і мігрантами, які шукають можливість переїхати до Фінляндії, інтерес до якої в 99 разів вищий і які походять з 25 країн, на чолі з Францією, Росією та Індією.

Туреччина

За останні кілька років Туреччина стала основною країною, що приймає сирійських мігрантів, які тікають від громадянської війни у своїй країні. У цей же період спостерігається зростання пошукового інтересу до того, як переїхати до Туреччини з Росії, Великої Британії та США.

Японія

Понад 80% мігрантів до Японії приїжджають з Китаю, Південної Кореї, Філіппін та Бразилії. Пошукові запити не зовсім відповідають цій картині: зросла кількість запитів про те, як мігрувати до Японії з таких країн, як Гонконг, США чи Сінгапур.

У межах проєкту можна дослідити свою країну або будь-яку іншу серед 173 країн у списку (переглядаючи дані по Україні, слід пам'ятати, що вони охоплюють 2005–2020 роки, – ТЕКСТИ).

Снимок экрана 2023-05-17 172613.png

Результати пошуку по Україні

Аби створити цю єдину картину двох світів, щоб було легше порівнювати їх загалом (всі країни світу разом) і в деталях (кожну країну окремо), автор розробив інтерактивну діаграму, використовуючи середні значення потоків за період між 2005 і 2020 роками. Усередині кола є дві карти. Карта вгорі відображає розподіл мігрантів і пошукових інтересів по кожній країні. Карта внизу показує розподіл мігрантів і дослідницьких інтересів з кожної країни.

Снимок экрана 2023-05-17 172940.png

За допомогою цих даних можна побачити розрив між реальним світом фактичної міграції та віртуальним світом, намальованим інтересами й бажаннями.

Докладно з проєктом можна ознайомитися за посиланням.

міграція дослідження візуалізація даних

Знак гривні
Знак гривні